در گفت وگو با یک کارشناس اقتصادی مطرح شد؛

دولت از تولیدکنندگان حمایت کند/ اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات کشور است

8 تير 1395 ساعت 11:15

یک کارشناس اقتصادی تنها راه نجات کشور از مشکلات اقتصادی را تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: از این طریق می توان از وابستگی به در آمدهای نفتی رها شد و به خودکفایی رسید.


راضیه خلیلی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به نرخ بالای سودهای بانکی و نارضایتی تولیدکنندگان از این موضوع اظهار داشت: نرخ بالای سودهای بانکی یک معضل جدی بر سر راه تولید کنندگان است که می طلبد در این زمینه دولت حمایت ویژه ای از این افراد کرده و بجای وام هایی با سودهای کلان بالای 20درصد به آنها وام های 1 تا 4 درصد اختصاص دهد تا انگیزه کافی برای تولید و ادامه کار را داشته باشند.
وی تنها راه نجات کشور برای خروج از رکود تورمی را اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: چند سالی است که رهبر معظم انقلاب به طور ویژه تاکید بر محقق شدن اقتصاد مقاومتی در کشور دارند تا از این طریق از وابستگی به در آمدهای نفتی رها شده و به خودکفایی برسیم.
این کارشناس اقتصادی در تکمیل مطلب فوق افزود: همه اقشار جامعه از مسئولین دولتی گرفته تا تولیدکنندگان یا مصرف کنندگان باید در این راستا گام برداشته تا شاهد تحولی عظیم در شکوفایی اقتصاد کشور باشیم.
وی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را تنها راهکاری عنوان کرد که می تواند علاوه بر مهار گرانی و رفع مشکلات اقتصادی جلوی قاچاق بی رویه کالا را نیز بگیرد.
خلیلی در ادامه افزایش صادرات را راهکاری برای خروج از این اوضاع اقتصادی عنوان کرد و بیان داشت: اگر تولید کنندگان کیفیت کالاهای ایرانی را بهتر و قیمت اجناس را کاهش دهند و از طرفی نیز تولیدات را بر اساس استانداردهای لازم انجام دهند می توانند در جهت رفع مشکلات اقتصادی و کاهش تورم گامی مثبت بردارند.
وی در ادامه توجه به ضائقه و سلیقه مصرف کنندگان در تولید را یکی دیگر از راهکارهای افزایش صادرات بیان کرد و گفت: این مهم می تواند زمینه رقابت را در جریان تولید افزایش و از طرفی هم به رفع معضلات اقتصادی کمک کند.
انتهای پیام/


کد مطلب: 50693

آدرس مطلب: http://zahednews.ir/vdcc1eqp.2bqxo8laa2.html

زاهد نیوز
  http://zahednews.ir