جولان قاتلان متحرک در خیابان ها؛

درس خواندن با چاشنی ترس و وحشت/حمله سگ های ولگرد به یک دانش آموز سیستانی

15 آبان 1396 ساعت 12:17

مرگ هفت نفر از شهروندان سیستانی بر اثر گازگرفتگی سگ های ولگرد و ابتلا به بیماری هاری نشان می دهد که تا چه اندازه این بیماری برای شهروندان و منطقه سیستان خطرناک است.


به گزارش زاهدنیوز به نقل از ندای هیرمند، معضل سگ های ولگرد در سیستان، از اوایل سال جاری آغاز شد، که در این میان بیماری هاری نیز در بین این سگها کاملا مشهود بوده است.
برخی از مردم منطقه سیستان معضل سگ های ولگرد مبتلا به هاری را مرز کشور افغانستان می دانند، آنها بر این باورند که سگ های ولگرد از کشور همسایه وارد ایران شده اند و سگ های داخل منطقه را نیز مبتلا به این بیماری کرده اند.
مرگ هفت نفر از شهروندان سیستانی بر اثر گازگرفتگی سگ های ولگرد و ابتلا به بیماری هاری نشان می دهد که تا چه اندازه این بیماری برای شهروندان و منطقه سیستان خطرناک است.
با این حال خبرگزاری های داخلی بارها هشدارهایی در خصوص این بیماری داده اند، که این هشدارها به مذاق برخی از فرمانداران منطقه سیستان خوش نیامده و به جای جمع اوری سگ های ولگرد آن رسانه را متهم کردند.
در روزهای اخیر سگ های ولگرد مجدداً یک دانش آموز را مورد حمله قرار داده، و از ناحیه پا او را زخمی کرده اند، پیشتر رسانه های سیستان بارها به معضل سگ های ولگرد در فصل بازگشایی مدارس هشدار داده بودند.
مراد گلوی پدر کودک ۹ ساله  که مورد حمله سگ های ولگرد قرار گرفته است در گفتگو با ندای هیرمند گفت : روز گذشته کودکم با دوستانش داخل کوچه مشغول بازی بودند که توسط یک سگ ولگرد مورد حمله قرار می گیرد و از ناحیه پا گزیده می شود .
 

وی ادامه داد : پس از این اتفاق جهت جلوگیری از بیماری هاری، به مراکز درمانی مراجعه و مراحل درمان در آنجا طی شد.
گلوی تصریح کرد: گرچه احتمال بیماری هاری در این سگ کم بوده است، اما این خطر همچنان دانش آموزان کل منطقه سیستان را تهدید می کند، زیرا سگ های ولگرد در همه ی مکان ها دیده می شوند و مسئولین برای جمع آوری آنها اقدام خاصی انجام نمی دهند.
حدود یک ماه قبل نیز پیرمرد 60 ساله ای بر اثر حمله سگ های ولگرد جان خود را از دست داد که در این خصوص تمام مسئولین محلی و استانی سکوت اختیار می کنند.
این پیرمرد که فاقد شناسنامه اما ایرانی بود، گفته می شود که بر اثر بیماری هاری فوت کرده است اما چون به مراکز درمانی مراجعه نکرده پس از یک هفته پس از گزیدگی جان خود را از دست می دهد.
با این حال بیماری هاری همچنان در منطقه سیستان جولان می دهد و مسئولین همچنان به دنبال رسانه های منتقد هستند، کاری که نه تنها به ضرر مردم سیستان تمام خواهد شد بلکه باعث رنج و عذاب برای خانواده های سیستانی شده است.
انتهای پیام/


کد مطلب: 55959

آدرس مطلب: http://zahednews.ir/vdccooqp.2bqpp8laa2.html

زاهد نیوز
  http://zahednews.ir