مدیر امور روحانیون در مساجد اهل سنت سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

تبعیت از ولایت فقیه رمز پیروزی در برابر دشمنان/وحدت جهان اسلام توطئه های استکبار را خنثی می کند

28 مهر 1400 ساعت 9:00

مولوی عبدالغنی دهانی گفت: کشورهای اسلامی باید وحدت کلمه را حفظ کنند و دشمنی را کنار بگذارند اینگونه سران استکبار نمی توانند سرمایه مسلمانان را چپاول کنند.


مولوی عبدالغنی دهانی مدیر امور روحانیون در مساجد اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهدنیوز؛ بیان کرد: وحدت یکی از نعمت های الهی است که خداوند به بندگانش عنایت می کند، خدای متعال در قرآن بارها کلمه وحدت را بیان کرده و به بندگانش این نوید را داده که رمز پیروزی شما وحدت و همبستگی است.

وی افزود: خدا در قران نسبت به تفرقه هشدار داده و تفرقه افکنانه را از عذابی دردناک بیم داده و بیان داشته که این اختلاف سبب هلاکت بسیاری از اقوام گذشته شده است بنابراین مسلمانان باد بر وحدت و همدلی تاکید کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما در جامعه اسلامی زندگی می کنیم و جهان اسلام باید در کنار هم بوده، وحدت کلمه را حفظ کنند و دشمنی را کنار بگذارند اینگونه سران استکبار نمی توانند سرمایه مسلمانان را چپاول کنن چراکه دشمنان برای غارت سرمایه کشورهای اسلامی به تفرقه بین مسلمانان دست می زنند.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: انقلاب ما با اتحاد و همبستگی به پیروزی رسید و رمز پیروزی کشور ما در توطئه های مختلف دشمنان، وحدت و همبستگی ملت بوده، همچنین رهبری این وحدت مقوله ای بسیار مهم است چرا که انسان وارسته ای باید این اتحاد را راهبری و هدایت کند.

وی اذعان کرد: اگر در سال ۵۷ توانستیم انقلاب را به ثمر برسانیم به سبب هدایت حکیمانه امام راحل بود که توانست وحدت اسلامی مثال زدنی را در کشور به وجود بیاورد که تمام اقوام مذاهب زیر پرچم جمهوری اسلامی در آرامش و یکدلی زندگی کنند.

مولوی دهانی ادامه داد: بسیاری از کشورها مانند افغانستان تلاش هایی برای ایجاد وحدت کردند و توانستند کشورشان را از دست شوروی خارج کنند اما در ادامه رهبری واحد برای هدایت این وحدت نداشتند و هنوز امنیت و آرامش در کشور آنها حاکم نشده و علل عدم امنیت آنها فقدان وحدت و همبستگی است.

وی تصریح کرد: ما باید پشتیبان ولایت فقیه بوده و زیر نظر ایشان بر ریسمان وحدت چنگ بزنیم و از آنچه باعث تفرقه است بپرهیزیم و به سمت مسائل وحدت آفرین که باعث تقویت همبستگی و پیشرفت می شود پیش برویم و شیعه و سنی بر اشتراکات تکیه کرده و اختلافات جزئی را کنار بگذارند.

وی افزود: همان گونه که رهبر انقلاب نیز تاکید داشتند برخی جیره خواران دشمن چه سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی سعی دارند با ایجاد اختلاف آتش تفرقه را بین مسلمانان شعله ور کنند و با اهانت به مقدسات شیعه و سنی بر طبل تفرقه می کوبند و اینها خائن هستند و نمی خواهند مسلمانان به اهداف بزرگ خود دست یابند مسلمانان باید کنار هم با همبستگی زندگی کنند تا مشکلات آنها برطرف شود

مولوی دهانی گفت: هفته وحدت باید الگویی از وحدت عقیده و استراتژی برای کل سال باشد ، همان گونه که آیت الله سیستانی فرمود ما برادران اهل سنت را مانند جان خود عزیز می دانیم اهل سنت نیز شیعیان را عزیز می دانند هنگامی که این عقیده بر جامعه اسلام حاکم شود دشمن نمی تواند بین آنان نفوذ کند و به آنها ضربه بزند و با این وحدت و یکدلی می توانند جرثومه فساد اسرائیل را از جهان محو کنند.


انتهای پیام/


کد مطلب: 60488

آدرس مطلب: http://zahednews.ir/vdcfcjdv.w6dxcagiiw.html

زاهد نیوز
  http://zahednews.ir