رزمنده دفاع مقدس عنوان کرد؛

آزادسازی خرمشهرشیرین ترین خاطره دوران جنگ بود/کمک های مومنانه تداعی گرکمک های مردمی به جبهه ها است

3 خرداد 1399 ساعت 7:12

رزمنده دفاع مقدس گفت:خبر آزادسازی خرمشهرشیرین ترین خاطره این دوران بوداگرچه توفیق حضور در این عملیات را نداشتم امابا شنیدن خبر آزادی خرمشهر بسیار خوشحال شدم.


  به گزارش زاهدنیوز، روز آزادسازی خرمشهر در خلال جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعثی «صدام» دیکتاتور معدوم عراق علیه ایران،  یکی از افتخارات دوران هشت سال دفاع مقدس است چراکه حماسه آزاد‌سازی خرمشهر در همه ابعاد آن، اعم از نظامی،‌ حماسه‌ای و فرهنگی، نقطه عطف مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.
سوم خرداد نه فقط یادآور آزادی خرمشهر که یادآوری فداکاری ها و ایستادگی های تحسین برانگیز مدافعان ایران اسلامی در برابر نیروهای متجاوز است.
به بهانه سالروز آزادی خرمشهر، گفت و گویی با علی کیخا یکی از رزمندگان دلاور زاهدانی هشت سال دفاع مقدس داشتیم.

چه شد که به فکر رفتن به جبهه جنگ افتادید؟
از آنجایی که کشور ما در 31شهریور 1359 مورد تهاجم دشمن بعثی قرار گرفت، مردم سراسیمه خود را برای دفاع از کشوربه جبهه های نبرد در جنوب و غرب رساندند من نیز علاقمند به حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل بودم اما شرایط سنی بنده مناسب حضور در جبهه نبود بنابراین در خرداد 1360 به همراه 24 نفر از رزمندگان بسیجی استان سیستان و بلوچستان مانند شهید احسان پارسی از مسجد جامع زاهدان به جبهه اعزام شدیم.

در کدام منطقه عملیاتی بودید ؟
ما در ستاد جنگ های نامنظم شهید چمران سازماندهی شدیم و شش ماه در این ستاد در عملیات های شهیدرجایی و باهنرو عملیات طریق القدس و آزادسازی بستان حضور داشتیم.
عملیات هایی که در سال اول حضور در جبهه شرکت داشتم شامل عملیات هایی در روستاهای اطراف اهواز، شهرحمیدیه، سوسنگرد،دهلاویه و اطراف بستان و جبهه دب حقدان بود اما از سال 1361 در عملیات هایی از جنوب تا غرب کشوریعنی از دهانه خلیج فارس تا اروندرود و عملیات پیروزمندانه والفجر 8 تا مناطق عملیاتی مهران، دهلران، ایلام و کردستان تا پایان جنگ حضور داشتم.

چند سال در جبهه فعالیت داشتید و طی چه سال هایی بود ؟
تا پایان جنگ و پذیرفتن قطعنامه به صورت مستمر در اکثر عملیات هایی که لشکر 41 ثارالله حضور داشته بنده نیز شرکت داشتم.

شیرین ترین خاطره تان را از این دوران بگویید ؟
خاطرات تلخ و شیرین زیادی در دوران دفاع مقدس داشتم که خبر آزادسازی خرمشهرشیرین ترین خاطره این دوران بوداگرچه توفیق حضور در این عملیات را نداشتم امابا شنیدن خبر آزادی خرمشهر بسیار خوشحال شدم خرمشهرمقاوم شهری است که مردم آن بادست خالی بیش از 34روزدر مقابل ارتش تا بن دندان مسلح عراق مقاومت کردند و این شهر را آزاد ساختند.

تلخ ترین خاطره تان را از این دوران چیست؟
اگرچه من نیز مانند سایر رزمندگان آرزوی شهادت داشتم اما شهادت همرزمانم تلخ ترین لحظات جنگ بود چراکه نه تنها یکی از همرزمانم را از دست می دادم بلکه حسرت جا ماندن از قافله شهدا قلبم را آزرده می کرد.

اگر بار دیگر دشمن قصد تجاوز به ایران را داشته باشد شما باز هم برای دفاع می روید ؟
دوران دفاع مقدس درس و اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی در این دوران، درس بزرگی به ابرقدرت های جهان و آمریکای جنایتکار داد تا دیگر فکر تعدی به کشور ما را در ذهن نپرورانند.
پس از شهادت سردار سلیمانی و ضربه محکمی که آمریکای جنایتکار از موشک های ایرانی در عین الاسد خورده است اگرچه این فقط گوشمالی کوچکی بود و انتقام سخت ما از آمریکای جنایتکار باقی مانده است اما دشمنان دیگر جرات تعدی به کشور ما را ندارداما اگر دست از پا خطا کند تا آخرین قطره خون از جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم دشمن یک وجب از خاک کشور را تصرف کند.

درباره دستاوردهاى دفاع مقدس نظرتان چیست و آیا به اهدافمان رسیدیم؟
ما به اهداف خود در دفاع مقدس رسیدیم این دفاع مقدس سبب تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران در کل جهان شد و همان طور که امام راحل فرمودند ما در این جنگ تحمیلی پوزه ابرقدرت های جهان را به خاک مالیدیم وبه ابرقدرت های شرق و غرب فهماندیم که باید دست از جنایات خود بر علیه ایران بردارند همان طور که صدام و حامیانش نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند.

جایگاه انقلاب اسلامی را در دنیا چطور می بینید؟
نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است امروز اقتدار کشور چندین برابرافزایش یافته است و نمی توانندکوچکترین خطری برای انقلاب باشند و شاهد بودیم طی سال هایی که داعش به سرزمین های اسلامی وارد شد مدافعان حرم وارد جبهه مقاومت عراق و سوریه شدند و از اسلام دفاع کردند.

تبعیت از رهبری چگونه باید باشد؟
مردم ایران در اول انقلاب در تبعیت ازامام خمینی(ره) و پیروزی جنگ هشت ساله نقش بسیار مهمی دارند و رهنمودهای ایشان در آن مقطع زمان سبب پیروزی ما در جنگ تحمیلی بود حتی کودکان برای پشتیبانی از رزمندگان اسلام، پول های قلک شان را به جبهه ارسال می کردند.
پس از رحلت امام خمینی(ره) نیز مردم با تبعیت از رهبرانقلاب توانسته اند در برابر همه توطئه های داخلی و خارجی ایستادگی کنند و یکی از نمونه های این تبعیت کمک های مومنانه مردم به اقشار ضعیف جامعه پس از ندای رهبر انقلاب است که تداعی گرکمک های مردمی در دوران دفاع مقدس است.

چه سخنی با دشمنانی که از بدو انقلاب اسلامی تاکنون به دنبال از بین بردن انقلاب و نظام هستند ،دارید؟
دشمنان داخلی و خارجی بدانند که جمهوری اسلامی ایران تا رسیدن این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی(ععج) پابرجا خواهد ماند و تعدی گران ضربه سختی از سوی مردم خواهند خورد.

سخن آخر
در پایان از مردم میخواهم با بصیرت و تبعیت از رهبری در برابر توطئه دشمنان هوشیار باشند به امید روزی که نماز را به امامت مقام معظم رهبری در قدس شریف اقامه کنیم.

انتهای پیام//


کد مطلب: 58085

آدرس مطلب: http://zahednews.ir/vdcftxdt.w6dccagiiw.html

زاهد نیوز
  http://zahednews.ir