امام جمعه زاهدان:

انقلاب اسلامی حق حیات اجتماعی بانوان را به آنان برگرداند/ دشمن درصد کمرنگ کردن ارزش های دینی در اسلام است

22 مهر 1394 ساعت 13:32

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی زنان حق حیات اجتماعی خود را بدست آورده اند و در عرصه های اجتماعی می توانند شان و منزلت و ارزش بانوان را که برخورداری از حجاب برتر است به بهترین شکل رعایت کنند.


به گزارش زاهدانه، آیت ا... عباسعلی سلیمانی در تجمع بزرگ دانش آموزان دختر و همایش «نهضت ما زنده ایم» که قبل از ظهر امروز در بیت نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان وبلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: امام راحل مرجع طلسم شکن تاریخ، معجزه گر و تحول آفرین تاریخ زندگی مسلمانان به شمار می آید.
وی گفت: قبل از انقلاب اسلامی سهم بانوان در جامعه درعرصه دینی سهم محفوظی نبود و باید به 2 شیوه عمل می کردند. به این صورت که آنها باید به سبک بانوان غربی در عرصه های اجتماعی در صحن دانشگاه و حوزه ادارات ورود پیدا می کردند که در قالب کشف حجاب، پوشش های مبتذل و زندگی با فرهنگ غربی بود و یا اینکه از حضور زنان بخاطر رعایت موازین شرعی در اجتماع و مراکز علمی و سیاسی ممانعت بعمل می آمد.
آیت الله سلیمانی افزود: در برهه ای از زمان حق حیات اجتماعی بانوان مساوی بود با نادیده گرفتن پوشش اسلامی، از این رو در انقلابی که امام راحل انجام دادند حق حیات اجتماعی بانوان همسو با رعایت موازین دینی و اسلامی به آنها برگردانده شد.
وی بیان کرد: امروز اگر بانوان در عرصه اجتماعی بخواهkد از حجاب برتر فاصله بگیرkد به اراده شخصی آنها بر می گردد اما حاکمیت و نظام خواهان حضور زنان در عرصه اجتماع با حجاب برتر که چادر می باشد، است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی زنان حق حیات اجتماعی خود را بدست آورده اند و در عرصه های اجتماعی می توانند شان و منزلت و ارزش بانوان را که برخورداری از حجاب برتر است را به بهترین شکل رعایت کنند.
وی با بیان اینکه خدمتی که انقلاب اسلامی به بانوان ارائه داده است بی نظیر ترین خدمات است زیرا با برگرداندن حق حیات اجتماعی آنان امروز شاهد حضور زنان در عرصه های مختلف هستیم.
امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه اسلام دو عنوان جنگ تهاجمی و جنگ دفاعی را در بر می گیرد، خاطر نشان کرد: در این زمینه یک جهاد و یک دفاع داریم به این نحو که در جهاد، اسلام بخاطر رعایت روحیات و مسئولیت های گوناگون زنان نقشی در این عرصه به آنها نداده است اما در عرصه دفاع که اساس انقلاب در عرصه با آن شکل گرفته است اسلام برای زنان همان جایگاهی را قائل شده که برای مردان در نظر گرفته است.
وی افزود: اسلام برای زنان عین نقش مردان را در نظر گرفته است که باید زنان نیز در عرصه های دفاعی دوشادوش مردان ایفای نقش کرده و در این راستا از اسلام به شایستگی حمایت و دفاع کنند.
آیت الله سلیمانی گفت: امروز زنان در سنگردفاع به شایستگی می درخشند و آموزش های نظامی، تاکتیک های رزمی، کارهای مربوط به چابکی و چالاکی را فرا می گیرند به طوریکه در جامعه در دستور کار سبز پوشان نظام برای طیف بانوان نیز جایگاهی تعریف شده که این مهم جای تشکر و قدردانی دارد.
این مسئول ادامه داد: بانوان در این عرصه مجهز، مسلح ومنظم هستند و باید به قدری آمادگی پیدا کنند که بتوانند در عرصه های دفاعی پشتیبان واقعی نظام الهی باشند.
وی اظهار داشت: امروز بانوان استان توانسته اند در عرصه اقتصاد و کارآفرینی، علمی و پزشکی، سیاسی و نظامی و غیره به خوبی ورود پیدا کنند که این مهم نیز باعث سرافرازی سیستان وبلوچستان است.
امام جمعه زاهدان در پایان با تاکید فراوان به خواهران برای رشد و بالندگی در عرصه های مختلف گفت: عرصه دفاعی مختص بخش نظامی نیست و در این راستا مسائل فرهنگی مهمتراست چرا که دشمنان درصدد کمرنگ کردن ارزش های دینی یعنی حجاب بانوان اسلامی هستند و امروز شما بانوان باید با حجاب خود از کیان نظام، انقلاب و خون شهدا دفاع کنید.

انتهای پیام/


کد مطلب: 47700

آدرس مطلب: http://zahednews.ir/vdchvqnk.23nqvdftt2.html

زاهد نیوز
  http://zahednews.ir