استفاده از ظرفیت مساجد محلات در طرح محله اسلامی بسیج

1 آذر 1400 ساعت 13:45

علی اکبر ولی نژاد، معاون مساجد ومحلات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: طرح تشکیل محله اسلامی یکی از طرح های جدید بسیج است که تلاش می شود با حضور مردم در مساجد تمام ظرفیت ها و کارکردهای مسجد فعال و مشکلات محلات با حضور مردم همان محلات با محوریت مسجد حل و فصل شود.


به گزارش زاهدنیوز، علی اکبر ولی نژاد، معاون مساجد ومحلات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در حاشیه مراسم رونمایی از ره نامه محله اسلامی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی ضامن بقای انقلاب، نظام و کشور است، بیان کرد: یکی از عرصه‌هایی که بسیجیان به‌واسطه دغدغه‌های خود بدان ورود کرد، عرصه اجتماعی به‌ویژه محلات است.

وی با بیان اینکه مردم‌سالاری دینی به‌صورت عملی در بسیج تحقق یافته است، تصریح کرد: در این زمینه طرح ره نامه محلات اسلامی در بیش از 2 هزار پایگاه مقاومت بسیج به اجرا درآمد تا با استفاده از ظرفیت مساجد محلات و نقش پررنگ مردم اقدام به شناسایی و رفع معضلات و مشکلات موجود در محلات کنیم.

دبیر برگزاری طرح هدف از اجرای این طرح را بصیرت دینی و انقلابی، سبک زندگی اسلامی ایرانی، فعالیت در عرصه‌های مورد‌نیاز انقلاب اسلامی، جوانان مومنِ انقلابیِ پایِ کار عازم و با ثبات و مهارت های شغلی و اشتغال پایدار عنوان کرد.

این مسئول در مورد استفاده از ظرفیت مساجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد در طرح ها و برنامه های بسیج، گفت: طرح تشکیل محله اسلامی یکی از طرح های جدید بسیج است که تلاش می شود با حضور مردم در مساجد تمام ظرفیت ها و کارکردهای مسجد فعال و مشکلات محلات با حضور مردم همان محلات با محوریت مسجد حل و فصل شود.

به گفته وی، تامل در محورهای بیانیه گام دوم نشان می‌دهد که یکی از محورهای فکری و اهداف اصلی بیانیه تقویت احساس مسئولیت و خودجوشی در جامعه برای به صحنه آمدن مردم و ایجاد حرکت عمومی به سمت آرمان بزرگ انقلاب است؛ حرکتی که با محوریت جوانان به طور عقلانی و صحیح شکل می گیرد تا علاوه بر پویایی نظام انقلابی و تحقق مردم‌سالاری اسلامی زمینه ساز ظهور و بروز خلاقیت و ورود جوانان به عرصه‌های مدیریت کشوری شود.

ولی نژاد ادامه داد: از آن جایی که مسجد محلی است که از آن باید امور اداره شود، محله اسلامی نیز محله است که مردم به ویژه جوانان با تأسی از تعالیم اسلام ناب محمدی و با بهره مندی از همه ظرفیت‌ها در جهت پی ریزی تمدن نوین اسلامی محیط زندگی خود را علاوه بر پیراستن از آسیب ها، معضلات و کاستی‌ها به نشاط، امید، شکوفایی و خدمت‌رسانی آراسته می کنند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 60499

آدرس مطلب: http://zahednews.ir/vdchwkn-.23nvwdftt2.html

زاهد نیوز
  http://zahednews.ir