کد مطلب: 56857
 
در دهه فجر صورت می‌گیرد
اجرای 87برنامه مختلف در سیستان و بلوچستان/حضور مسئولان در 10 نقطه شهر زاهدان برای رفع مشکلات مردم
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان گفت: در طی دهه فجر امسال، 87عنوان برنامه مختلف توسط کمیته مساجد ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان اجرا می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴
 
به گزارش زاهدنیوز، حجت‌الاسلام مهدی پودینه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: 87 برنامه فرهنگی، ورزشی، جشن و پرسش‌ و پاسخ در دهه مبارک فجر در مساجد سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کمیته مساجد متولی برگزاری جشن‌ها و مراسماتی است که به مناسبت دهه فجر در مساجد برگزار می‌شود، ادامه داد: این برنامه ها شامل اجرای سرود انقلابی دو هزار نفر در استان، اجرای طرح 40مسجد40چراغ هدایت در 40مسجد سیستان و بلوچستان، برگزاری مسابقات ورزشی، توزیع تجهیزات در بین مساجد، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ خدمات 40ساله نظام با مسئولان استانی و شهرستانی، برگزاری گفتمانهای دینی، برپایی کرسی و محافل انس باقرآن کریم و نمایشگاه کتاب و غیره می شود.
وی تصریح کرد: امسال هم به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و چهل سال خدمات نظام برنامه های ویژه ای برای اجرا در نظر گرفته شده است.
وی خاطر نشان کرد: علت این که عدد ۴۰ به این اندازه امسال پر رنگ شده، ریشه در آیات و روایات دارد چرا که عدد ۴۰ نشانه رشد بلوغ فکری و کمال است،پیامبر مکرم اسلام هم در سن چهل سالگی به پیامبری مبعوث شدند.
وی افزود: انقلاب ما پخته شده و دشمن نیز روی این موضوع برنامه‌ریزی کرده تا ضربه سختی به انقلاب بزند و تمام تلاش خود را می کند تا انقلاب به سالروز پیروزی خود نرسد.
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان گفت: یکی از مراسمات محوری ما برگزاری مسابقه استانی مدهامتان است که ۲۵بهمن ماه با حضور هزار و 600 شرکت کننده اعم از شیعه و سنی در رشته های مختلف روخوانی، حفظ، تفسیر و غیره در شهر زاهدان برگزار خواهد شد و البته این دوره رشته هنری با موضوع نقاشی نیز به این مسابقات اضافه شود.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}