کد مطلب: 56901
 
فعالیت سازمان یافته 600 ووشوکار بانو دستاورد انقلاب در سیستان وبلوچستان
رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 600ووشو کار بانو در 8 شهر استان به صورت تخصصی در زمینه ورزش ووشو در حال فعالیت می باشند که فعالیت آنان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در این خطه پهناور محسوب می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۲
 
عباس شیبک در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: در قبل از انقلاب، فعالیت های ورزش قهرمانی در کشور و خصوصا استان معنا نداشته و هرچه مدال و عنوان قهرمانی وجود دارد، مربوط به بعد از پیروزی انقلاب است.

وی اظهار کرد: در قبل از پیروزی انقلاب، هیچ گونه ورزشکار سازمان یافته ای نه تنها در سیستان و بلوچستان، بلکه در کشور وجود نداشته، شاید در حوزه برخی از ورزشها به مثل کشتی فعالیت هایی بوده اما به طور جدی فعالیت و عملکردی وجود نداشته است.

وی ادامه داد: از دهه 80به بعد قهرمان پروری در حوزه ورزش کشور به عنوان یک اولویت پیگیری شده و می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: هیئت ووشو سیستان و بلوچستان به صورت اسمی از سال 1375 در استان آغاز به فعالیت کرد اما به صورت رسمی از سال 1389 فعالیت آن شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه در 8سال گذشته ووشو به مردم استان شناسانده شده است، اضافه کرد: در حال حاضر در 18 شهرستان استان، هیئت ورزشی ووشو در حال فعالیت می باشد که از این تعداد، ریاست دو هیئت بر عهده دو بانو گذاشته شده است.

وی تاکید کرد: براساس آمار سال 96، تعداد 3هزار بیمه شده ورزشی در حوزه ووشو در سیستان و بلوچستان مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد 600نفر در حوزه بانوان می باشند.

شیبک میزبانی بازیهای غرب آسیا با حضور 12کشور در سال 93، برگزاری دو دوره مسابقات بین المللی صلح و دوستی، برگزاری قهرمانی نوجوانان کشور در سال 92 و چندین دوره قهرمانی بانوان ووشوکار ایران، برگزاری مسابقات کمربند طلایی(قهرمان قهرمانان) و شرکت در دو تیم از سیستان و بلوچستان در لیگ ووشو کشور را از جمله فعالیت های استان در حوزخ ووشو عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: اعزام تیم استان به عنوان نماینده ایران به دو تورنمنت جهانی پاکستان و روسیه، معرفی علیرضا ریکی به عنوان قهرمان ایران و آسیا، دعوت از یازده ورزشکار ووشو استان در سال آینده به اردوی تیم ملی و غیره از جمله افتخارات استان در حوطه ووشو می باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}