کد مطلب: 55948
 
مسئول کمیته فرهنگی و هنری کنگره ملی شهدای سیستان وبلوچستان:
حمایت از خرید و چاپ و نشر کتب سرداران شهید/ اقدامات، باید فاخر و درخور شهدا انجام شود
مسئول کمیته فرهنگی و هنری کنگره ملی شهدای سیستان وبلوچستان گفت: اقداماتی که برای شهدا انجام می شود باید فاخر و درخور شهدایمان باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
 
به گزارش زاهدنیوز، حسین مسگرانی در گفت و گو با خبرنگار فائزون در تشریح اقدامات کمیته فرهنگی هنری گنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از ابتدای تشکیل کنگره تا کنون 4 جلسه برگزار شده و بخشی از اقدامات بر عهده بسیج هنرمندان سپاه پاسداران و بخشی بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاده شده است.
وی افزود: برگزاری جشنواره شب شعر و خاطره با موضوع شهدا و اجرا و تولید نمایش در خصوص یکی از شهدای استان از جمله پیشنهاداتی است که بناست توسط حوزه هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد انجام شود.
وی بیان داشت: المانهای شهری یکی دیگر از اقداماتی است که توسط بسیج هنرمندان تولید و اجرا می شود؛ تولید سرود و موسیقی کار دیگری است که با همکاری حوزه هنری و صدا و سیما انجام خواهد شد.
مسگرانی ادامه داد: ویژه برنامه ها، رویدادها و جشنواره های فرهنگی و هنری ویژه کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه های کنگره ملی شهداست که در دستور کار قرار دارد.
وی حمایت از اجلاسیه و حمایت از خرید و چاپ و نشر کتب سرداران شهید و صدور مجوز انتشارات و برپایی نمایشگاه هنری در زمان اجلاسیه را از دیگر اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد در این راستا دانست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه کارهای اولیه انجام شده و فراخون های شعر و تئاتر صورت گرفته افزود: امیدواریم بتوانیم تا زمان برگزاری کنگره اقدامات فاخر و در خور شهدا انجام دهیم که لازمه فاخر بودن زمان و دقت نظر است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}