کد مطلب: 49468
 
یک کارشناس سیاسی مطرح کرد:
پیروی از ولایت فقیه منبعی موثق برای شناخت دشمن/ اقتصاد مقاومتی راهکاری برای رفع مشکلات معیشتی
یک کارشناس سیاسی گفت: باید فرد انتخابی ما همراه با نظام و پیرو ولایت فقیه باشد نه اینکه چشم طمع به دست دشمنان داشته باشد.
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۳
 
یک کارشناس سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به اینکه بهترین راهکار برای جلوگیری از نفوذ بالا بردن سطح بینش، آگاهی و معرفت سیاسی ملت است، اظهار داشت: بهترین منبع موثق برای شناخت دشمن رهنمودهای حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری است.
دکتر احمد علی خسروی گفت: در چند ماهه اخیر رهبر انقلاب در مورد نفوذ صحبت های زیادی بیان کردند که اگر به آنها مراجعه شود کمک شایانی به دشمن شناسی افراد کرده و در انتخاب هوشمندانه، صحیح و درست هم به خطا نخواهیم رفت.
وی ادامه داد: نظام سلطه، استکباری و صهیونیسم بین الملل از اول انقلاب تاکنون به دنبال براندازی نظامجمهوری اسلامی ایران از طرق مختلف همچون کودتا، تهدیدات نظامی، حمله نظامی و تحریم های اقتصادی بوده است اما چون تاکنون نتیجه مورد دلخواهی نگرفته است در پی نفوذ به مراکز حساس تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور است.
وی افزود:در حال حاضر دشمن پروژه فروپاشی از درون را از طریق نفوذ در این مراکز مهم دنبال می کند تا به فرمایش رهبر انقلاب به مرور زمان مانند موریانه پایه های نظام را سست و ضعیف کند از همین رو با کمک گرفتن از نیروهای غربگرا و مرعوب دشمن سعی در نفوذ به بدنه تصمیم گیری نظام را دارد که باید همگان در این زمینه هوشیار، آگاه و بابصیرت باشند.
این کارشناس سیاسی بیان داشت: افرادی که از طریق شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند معیارهای لازم یا به اصطلاح کف صلاحیت ها را داشته اما از لحاظ صلاحیت هر کدام مراحل مختلفی را دارا می باشند که در این راستا نیز باید افرادی انتخاب شوند که اصلح تر بوده و معدل صلاحیت آنها نیز از بقیه بیشتر باشد.
وی ادامه داد: باید افرادی انتخاب شوند که در آینده تحت تاثیر فشارهای بیگانه قرار نگیرند و به فرمایش رهبر انقلاب کشور را به آمریکا نفروخته با مرعوب تهدیدات و وعده های دشمنان نشوند.
خسروی با اشاره به اینکه همگان باید از رهبر انقلاب خط مشی بگیرند، گفت: به فرموده امام راحل تنها شخصی که لایق و شایسته رهبری است حضرت آیت الله خامنه ای می باشند از اینرو چون ایشان از همه دلسوز تر، صالح تر و بادرایت تر است رهنمودهایشان راه گشا و حجت شرعی بوده و از منظر عقلی، منافع و امنیت ملی نیز کاملا منطبق و همسو با نظام هستند.
وی در تکمیل این مطلب بیان داشت: رهبر انقلاب به همه مردم توصیه کرده اند که اگر شناخت کافی و کاملی از کاندیداها ندارند می توانند از نهاده ها، ارگان ها و گروه هایی که در این زمینه مهارت داشته کمک گرفته تا انتخاب اصلحی انجام دهند.
وی تصریح کرد: در زمینه انتخابات اگر بر خلاف خواسته و نظر دشمنان عمل کنیم قطعا انتخابات به نفع نظام و انقلاب پیش می رود و در انتخاب کاندید اصلح نیز رای ما به خطا نخواهد رفت.
این کارشناس سیاسی دو عامل جلوگیری از نفوذ دشمن را مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب هوشمندانه و درست کاندیداها عنوان کرد.
وی با بیان اینکه نفوذ به معنای رخنه و ورود به مراکز حساس تصمیم گیر و تصمیم ساز نظام سیاسی کشور است، افزود: ورود چنین افرادی به مراکز مهم سیاسی کشور یعنی آنها پیرو ولایت فقیه نبوده و با ایده ها، برنامه ها وسیاست های نظام همسو نیستند بلکه تحت تاثیر تهدیدات و وعده های نظام سلطه و استکباری به مراکز مهم تصمصم گیر ورود پیدا کرده اما منطبق با خواسته مردم واولویت های نظام عمل نمی کنند که این مهم جز تنش و مشکل چیزی در پی نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه تنها راهکار رفع مشکلات معیشتی مردم اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت: چندین سال است که رهبر انقلاب به این مقوله تاکید ویژه ای دارند زیرا تنها راهکار رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی امروز و فردای جامعه روی آوردن به اقتصاد مقاومتی است.
خسروی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب از عملکرد مسئولان در رابطه با اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی راضی نیستند، بیان داشت: یک فرد نفوذی پیرو ولایت فقیه نبوده و اگر در مجلس نفوذ و ورود پیدا کند رهنمودهای رهبری بر زمین می ماند و این اقدام یعنی روز به روز بر مسائل و مشکلات اضافه شدن که نمونه بارز آن مسائل اقتصادی و رانت خواری ها می باشد که مردم نیز در چنین اوضاعی تنها و بلاتکلیف می مانند.
وی با بیان اینکه دشمن با آن همه تهدید، فشار و تحریم نتوانست خدشه ای به مملکت و نظام وارد کند، گفت: در پروسه و بازه زمانی 10 الی 15 ساله ای که برای برجام بسته اند امید دشمن این است که از طریق ورود یک طیف غربگرا، آدمهای سست عنصر، مرعوب و دلبسته به غرب بتواند به مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز جمهوری اسلامی ایران ورود پیدا کند و به مرور زمان به اهداف و خواسته های شوم خود دست یابد.
وی با اشاره به اینکه انتخابات بسیار حساس و مهم می باشد، ادامه داد: با نهایت تلاش و دقت باید اقدام به انتخاب کاندیدهایی کنیم که بدون هیچ شک و شبهه ای در مقاومت، بصیرت، پایبندی به اصول نظام، آرمان های حضرت امام و مطالبات عینی و واقعی مردم در همراهی با نظام و رهبری بوده تا از این طریق در آینده یک مجلس قوی، کارآمد، دلسوز و امیدوار به توانمندیهای داخلی در رفع مشکلات مردم داشته باشیم.
خسروی با اشاره به اینکه نباید رای خود را مفت در سبد کاندید خاصی بگذاریم، گفت: باید اطمینان صددرصد داشته باشیم که فرد انتخابی ما همراه با نظام، آرمان های امام و شهدا، پیرو ولایت فقیه بوده و در همراهی با رهبر انقلاب در حل مشکلات مملکت با نگاه به توانمندی های داخلی کار می کند نه اینکه چشم طمع به دست دشمنان داشته باشد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}