کد مطلب: 56163
 
مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان:
هیچ مصیبتی مانع عبادت حضرت زینب(س) به خداوند نشد
مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان گفت: حضرت زینب (س) از عاشقان عبادت و شب‌زنده‌دارانی بود که هیچ مصیبتی او را از عبادت بازنداشت به گونه ای که از امام سجاد (ع) نقل‌شده است که عمه‌ام زینب در مسیر اسارت از کوفه به شام همه فرایض و نوافل خود را به‌جای می‌آورد و غفلت نداشت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
 
به گزارش زاهدنیوز، حجت الاسلام علی خیور در گفت وگو با خبرنگار ما ضمن تسلیت ایام به مناسبت وفات حضرت زینب(س) اظهار کرد: همانطور که امام سجاد (ع) در حق حضرت زینب(س) فرمودند ایشان بانوی دانشمندی بودند که تعلیم ندیده و بانوی فهمیده‌ای بودند که بشری وی را تفهیم ننموده است؛ این سخن امام سجاد(ع) حاکی از درک و فهم و بصیرت والا و بالای ایشان است.
وی ادامه داد: برای اینکه به شخصیت این بانوی بزرگ پی ببریم باید بدانیم که خداوند متعال دنیا را یک دانشگاه و مردم در دنیا را دانشجویان آن قرار داده که خدا و اولیاء و انبیاء الهی اساتید این دانشگاه برای ما هستند اگر به آنچه خداوند به وسیله آن ما را امتحان می کند توجه کنیم به این نتیجه می رسیم که انسان ها به سه گروه تقسیم می شوند گروهی با نمره عالی قبول می شوند، گروهی متوسط و گروه دیگر افرادی هستند که مردود می شوند وقتی به شخصیت حضرت زینب(س) نگاه می کنیم ایشان در گروه اول قرار دارند که با نمره عالی قبول شده اند.
مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان با بیان اینکه حسنات و سیئات، خوبی و بدی برای آزمایش انسان ها قرار داده شده اند، افزود: اگر انسانی بخواهد در تمامی آزمایشات نمره عالی کسب کند باید در همه حالات از یاد خدا غافل نشود؛ همانگونه که حضرت زینب(س) در همه حالات از یاد خداوند غافل نشدند ایشان انسانی به تمام معنا و بنده ای بود که تمام وظایفش را نسبت به بندگی خداوند انجام می داد و مشغول عبادت و بندگی خداوند متعال بود.
وی بیان کرد: اگر کار برای رضای خدا باشد همه لحظات زندگی را برای رضایت خدا می بینیم و در آن راه گام بر می داریم.
حجت الاسلام خیور ادامه داد: حضرت زینب (س) نیز از عاشقان عبادت و شب‌زنده‌داران عاشق بود و هیچ مصیبتی او را از عبادت بازنداشت به گونه ای که از امام سجاد (ع) نقل‌شده است که عمه‌ام زینب در مسیر اسارت از کوفه به شام همه فرایض و نوافل خود را به‌جای می‌آورد و غفلت نداشت.
مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان زاهدان در پایان خاطر نشان کرد: سخنان و خطبه‌های این بانوی بزرگ در کوفه و همچنین در دربار یزید، که همراه با استدلال به آیات قرآن بود، بیانگر دانش ایشان است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}