کد مطلب: 58206
 
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران زاهدان عنوان کرد؛
کمرنگ شدن فرهنگ حجاب یکی از معضلات جامعه است/نظارت بر صنف پوشاک باید به طور جدی تری انجام شود
زهرا هراتی آقایی گفت: کمرنگ شدن اعتقاد به فرهنگ حجاب در خانوادها یکی از معضلات جامعه امروز می باشد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
 
زهرا هراتی آقایی معاون فرهنگی حوزه علمیه نرجس(س) در گفت و گو با زاهدنیوز،بیان کرد: حفظ حجاب و پوشش اسلامی از دستورات مهم دین اسلام است که ریشه در آیات قرآن داردبا وجود این، برخی از زنان به سمت بی حجابی و یا بدحجابی گرایش دارند این گرایش از عواملی مانند آگاهی نداشتن از عواقب بدحجابی، کمبود محبت و عاطفه، تغییر نگرش به ارزشها و نفوذ فرهنگ غربی سرچشمه می گیرد.

وی افزود: در دنیای امروز دستگاه های تبلیغاتی غرب با پیشرفته ترین وسیله تبلیغی مثل ماهواره و شبکه های اجتماعی سعی دارد فرهنگ بیگانه از اسلام را که در بیشتر موارد فاسد و مخرب است، در کشورهای جهان سوم و مخصوصاً جوامع اسلامی پیاده کند.

وی خاطرنشان کرد: کمرنگ شدن اعتقاد به فرهنگ حجاب در خانوادها یکی از معضلات جامعه امروز می باشد
شبکه های ماهواره ای نیز سعی دارند باورهای غلط را در مورد زیباتر شدن با بد حجابی به مخاطبان خود ارائه می دهند.

هراتی تاکید کرد: با توجه به اینکه تاکیدات زیادی در قرآن واحادیث معصومین به مسئله حجاب شده است ولی هنوز بسیاری از افراد با پوشش ها وحجاب های نامناسب در جامعه حاضرمی شود که یکی از علت های آن جابجایی ارزش با ضد ارزش دربین خانواده ها است.

وی با اشاره به نقش تبلیغات ماهواره و فضای مجازی در گسترش بدحجابی اذعان کرد: متاسفانه در منازلی که ماهواره وجود دارد پوشش و آرایش افراد خانواده از سریالها ودیگر برنامه ها الگو برداری شده و حتی رفتار این خانواده را تغییر می دهد و این موضوع ممکن است منجر به طلاق واز هم پاشیدگی بنیان خانواده ها شود.

وی ادامه داد:برای ترویج فرهنگ حجاب ، باید نظارت بر صنف پوشاک بصورت جدی و مستمر باشد و
علاوه براین دولت باید برای برخورد با بدحجاب ها نهادی در چارچوب قوانین اسلامی مشخص کند تا با علاوه بر کار فرهنگی با افرادی که عامدانه ک با اهداف خاص به ترویج بی حجابی می پردازند برخورد قانونی و محکم شود.


وی با اشاره به نقش خانواده در حجاب فرزندان، افزود: خانواده با پایبندی به ارزش های اخلاقی حاکم بر جامعه و رعایت هنجارها، میتواند نتیجه مطلوبی در جهت تاثیر گذاری بر فرزندان خود در راستای حفظ حجاب داشته باشد و زن به عنوان مدیر خانواده می تواند نقش اثرگذاری در هدایت درست اعضای خانواده و خصوصا فرزندان که آینده سازان مملکت هستند، ایفا کند.


هراتی آقایی با بیان اینکه صیانت ازحجاب و عفاف یک قانون الهی است که نهادهای فرهنگی و قرآنی نقش مهمی در ترویج آن دارند، تصریح کرد:نهادینه سازی مساله حجاب منحصر به حوزه علمیه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست، بلکه نهادهایی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه نقش ویژه ای در این راستا دارند.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}