کد مطلب: 59935
 
در خطبه های نماز جمعه زاهدان عنوان شد؛
حضور گسترده در انتخابات نشان دهنده غیرت ملی و هوشمندی ملت/مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند
آیت الله محامی گفت: مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵
 
به گزارش زاهد نیوز، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: امام رضا(ع) از جلساتی که مامون تشکیل می داد بهترین استفاده را برای بیان معارف اسلام ناب محمدی و مکتب اهل بیت می کرد فرمایشات ایشان درباره جایگاه امامت توسط کارگزاران خلافت عباسی منتشر می شد و شیعیان و پیروان قدرت می یافتند.

وی افزود: یکی از ویژگی های امام رضا (ع) گفت و گو با علمای ادیان و مذاهب بود،  علمای اسلام از شیعه و سنی باید اهل گفت و گو با مذاهب و ادیان دیگر باشند علمای اسلامی از هر مذهبی باشند نباید مخاطب خود را تنهت هم مذهبان خود بدانند بلکه جامعه بشری اعم از مسلمان و غیر مسلمان را مخاطب دانسته و جامعه بشری را با معارف اهل بیت آشنا کنند.
وی خاطرنشان کرد: اگر این مسولیت بزرگ را برای خود قائل باشیم باید برای آن آمادگی کسب کنیم و آماده رویارویی با ادیان و مذاهب مختلف را داشته و حقانیت اسلام را به اثبات برسانیم و تبلیغ دین اسلام را به صورت گسترده و احسن انجام دهیم.

شرکت در انتخابات ادای دین و نشان دهنده غیرت ملی و انقلابی است

آیت الله محامی تاکید کرد: حوزه های علمیه مسولیت سنگینی دارند و باید علمایی متهعد، روانشناس و توانمند را در سطح داخلی و بین المللی تربیت کنند و مردم و مسئولان نیز از آنها حمایت و پشتیبانی کرده و فرزندان با استعداد خود را برای ثبت نام در حوزه های علمیه بفرستند و پشتیبانی مادی و معنوی داشته باشند تا آنان رسالت خطیر خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی اذعان کرد: یکی از راههای تقوا عمل به وظیفه است ، شرکت در انتخابات حق و تکلیف مردم و ادای دین و نشان دهنده غیرت ملی و انقلابی است همه ما حق داریم در سرنوشت خود و فرزندان مان شرکت کنیم و در قبال جامعه مسولیت داریم و این دینی به شهدا و امام راحل است چراکه امنیت و تمامیت ارضی کشور نتیجه رشادت و ایثارگری آنهاست ما به آنها مدیونیم و برای ادای این رسالت باید در عرصه های مهم ماند انتخابات حضور بهم رسانیم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: رهبری گفتند هر ایرانی حتی اگر من و نظام را قبول ندارند برای قدرت ایران در انتخابات شرکت کنند  و این نشان دهنده غیرت ملی است، مردم ما هر زمان احساس کردند نیاز به حضور در صحنه است وارد میدان شدند و با توجه به هجمه تبلیغات دشمن مردم باز هم رشد سیاسی خود را نشان دادند.

وی تصریح کرد: حصور مردم در انتخابات  بی سابقه بود و مسئولان را غافلگیر کرد و از اوایل صبح همه به سوی صندوق های رای رفتند و شاهد صف های طولانی بودیم و این نشان دهنده غیرت ملی، انقلابی و هوشمندی مردم مومن متعهد ماست.

حطیب نماز جمعه زاهدان افزود: ما در کشور با مشکلات مخالفی روبرو هستیم که برخی به دلیل تحریم ها و توطئه‌های دشمنان و بعضی ناشی از ضعف مدیریت، نظارت و سو مدیریت است مانند فسادهای مالی که در دستگاه های مختلف دیده می شود بنابراین باید تلاش کنیم کسانی را انتخاب کنیم که عالم، مدیر مدبر، متعهد، شجاع و توانمند باشند و با اعتماد به خدا و مشارکت و همکاری مردم در جهت حل مشکلات کشور و پیشرفت و آبادانی بیشتر تلاش کنند.

وی گفت: کسانی که هنوز رای نداده اند به سرعت پای صندوق ها رفته و به ساعات پایانی موکول نکنند تا ازدحام پیش نیاید و انتخابات با سلامت برگزار شود و انتخاباتی سالم و پرشور داشته باشیم، رقابت های انتخاباتی چه در سطح کاندیدا چه در سطح ستادها و مردم باید از فردا به رفاقت تبدیل شود کار باید برای خدا و به دور از وسوسه های شیطان باشد.

مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند

وی ادامه داد: در زمان انتخابات وظیفه داریم تنور انتخابات را گرم کنیم اما بعد انتخابات صحنه عوض می شود و نباید رقابت‌ها ادامه یابد و کاندیدا و طرفداران آنها رقابت را تبدیل به رفاقت کنند و دست در دست هم برای نظام اسلامی و مردم  تلاش کنند، منتخب اکثریت مردم منتخب همه مردم است هرکس رای اکثریت را بیاورد منتخب همه خواهد بود و باید خود را ریس جمهور و عضو شورای شهر همه مردم دانسته و به همه خدمت کند.

وی افزود: اینگونه نباشد که فرد منتخب خود را مدیون کسانی بداند که به او رای دادند و یا تبلیغ کرده اند  و گرنه دچار آسیب های بزرگ انتخابات خواهیم شد و عملکردش طوری باشد که شائبه این گونه موارد پیش نیاید برخی در بعضی کشورها روی کاندیدا سرمایه گذاری می کنند و سپس در صورت برنده شدن  باید جبران کند و این از اساس غلط و گناه است.

آیت الله محامی با بیان اینکه مردم با انتخاب اصلح و حضور پرشور نقطه عطفی را در تاریخ انقلاب رقم بزنند ، خاطرنشان کرد: منتخب مردم باید خود را خدمتگزار و مدیون همه ملت بداند چه کسانی که به او رای داده و یا نداده اند و ما مردم نیز باید مطالعه گری و امریه معروف و نهی ازمنکر اجتماعی خود را تقویت کنند تا مسولان انتخابی و انتصابی به خطا نروند و هر جا انحرافی دیده شد مردم در مقابل ان بایستند و مطالبه گری کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}