کد مطلب: 57289
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان:
مطالعات مرحله دوم طرح فاضلاب ایرانشهر در مراحل نهایی تصویب قرار دارد
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: مطالعات مرحله دوم طرح فاضلاب شهری ایرانشهر در مراحل نهایی تصویب قرار دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۶
 
قاسمی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: کلیه مجوزهای لازم مبنی بر پیگیری دستورالعمل اجرایی ماده 23 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در راستای اخذ ردیف اجرایی طرح فاضلاب ایرانشهر دریافت شده و یا در مرحله صدور مجوز بوده ( مجوز زیست محیطی از اداره کل محیط زیست استان و مجوز پدافند غیر عامل از سازمان پدافند کشور ) که بزودی با توجه به ارائه کلیه مستندات لازم مجوزات مربوطه صادر خواهد شد.

وی ادامه داد در صورت تصویب مطالعات این طرح در سازمان برنامه و بودجه کشور، نسبت به اخذ ردیف اجرایی مستقل در اعتبارات سال 1399 اقدام و عملیات اجرایی این طرح آغاز خواهد شد.

قاسمی افزود: طرح فاضلاب ایرانشهر شامل یک باب تصفیه خانه فاضلاب، یک باب ایستگاه پمپاژ و حدود 380 کیلومتر خط انتقال و شبکه اصلی و فرعی جمع آوری فاضلاب می باشد و فرآیند تصفیه پیشرفته که تلفیق UASB و لجن فعال هوادهی گسترده است برای تصفیه فاضلاب شهر ایرانشهر در نظر گرفته شده و اجرای آن به دو هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین عوامل ضرورت اجرای طرح فاضلاب ایرانشهر، حراست از منابع محدود آب و جلوگیری از آلودگی سفره های آب زیر زمینی، بهبود وضع بهداشتی و استفاده از پساب تصفیه شده در طرح پتروشیمی ایرانشهر می باشد که این طرح تحولی عظیم را در بخش صنعت منطقه ایرانشهر واستان رقم خواهد زد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}