کد مطلب: 57162
 
رئیس قوه قضائیه مطرح کرد:
هدایت نقدینگی و تورم تنها راه رفع مشکلات اقتصادی در کشور
رئیس قوه قضائیه گفت: تنها راه برای رفع مشکلات اقتصادی این است نقدینگی هم در تورم و هم در رکود هدایت شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۷
 
به گزارش زاهدنیوز، آیت الله ابراهیم رئیسی شب گذشته در جلسه شورای اداری سیستان‌و بلوچستان، افزود: تنها راه برای رفع مشکلات اقتصادی این است نقدینگی هم در تورم و هم در رکود هدایت شود و واقعا افراد مولد بروند از بانک ها وام و تسهیلات بگیرند و توانمندی کسی که درخواست تسهیلات می کند بررسی شود.

وی با اشاره اثرات قاچاق برای کشور، اظهار کرد: کسی که با انجام قاچاق به تولید کشور خنجر می زند، به نفع هیچ بخشی از اقتصاد کشور کار نمی کند.

وی تاکید کرد: مسئله در بحث قاچاق،شبکه های وسیع قاچاق کالا است که باید دقیق با آنها مبارزه شود.


این مقام مسئول با اشاره به موضوع زمین خواری نیز گفت: زمین خواری نباید با اقداماتی که در یک روستا انجام می شود آن هم برای حفظ روستا اشتباه گرفته شود، زمانی هست که ماندگاری مردم در روستا ارزش دارد که باید در این زمینه نوع نگاه متفاوت باشد.


وی تصریح کرد: در زمینه مشکلات افراد فاقد شناسنامه نیز باید از طریق دولت و هم از طریق قوه قضائیه موضوع مورد پیگیری قرار گیرد و آن دسته از اتباع بیگانه که دارای کارت هستند نیز، مشکلاتشان باید پیگیری و رفع شود.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه وقتی از رونق تولید حرف می زنیم یعنی هیچ کارگاه و کارخانه ای نباید به تعطیلی سوق پیدا کند، گفت: در حوزه خصوصی سازی درست است که دولت باید متصدی نباشد اما باید ناظر باشد و توانمند سازی بخش خصوصی نیز جز وظایف دولت می باشد.

وی تصریح کرد: تنها راه برای رفع مشکلات اقتصادی این است نقدینگی هم در تورم و هم در رکود هدایت شود و واقعا افراد مولد بروند از بانک ها وام و تسهیلات بگیرند و توانمندی کسی که درخواست تسهیلات می کند بررسی شود.

رئیسی در زمینه اطاله دادرسی نیز گفت: اطاله دادرسی علل درون سازمانی و برون سازمانی دارد، این موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا رفع اطاله دادرسی حتما صورت پذیرد.

رئیس قوه قضاییه در ادامه از اقدام مسوولان سیستان و بلوچستان برای، مهار سیلاب در سیستان قدردانی کرد و گفت: نباید موضوع سیل را تمام شده فرض کنیم بلکه باید آسیب شناسی و از برکات آب و خاک، فضا و هوا استفاده کنیم تا مشکلات مربوط به آن را هم نداشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سیستان و بلوچستان برای سرمایه گذاری و کار آفرینی زمینه دارد، اضافه کرد: موانع باید برای ایجاد سرمایه گذاری و حمایت از کارآفرینی برداشته شود.

رئیسی همچنین با اشاره به نقش بزرگان و ریش سفیدان در حل و فصل اختلافات نیز افزود: موضوع میانجی گری و داوری را حتما رونق خواهیم داد زیرا ما به دنبال کاهش حجم ورودی پرونده به دستگاه قضایی هستیم که بزرگان طوایف و ریش سفیدان نقش مهمی در حل و فصل دعاوی دارند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}