کد مطلب: 57892
 
غربالگری تمامی مسافران قطار راه آهن زاهدان از نظر بیماری کرونا
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تمامی مسافران قطار راه آهن در بدو ورود به زاهدان از نظر علائم بیماری کرونا ویروس غربالگری شدند .
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
 
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز با اشاره به این موضوع که کنترل حرکت جمعیتی در پیشگیری از بیماری کرونا حائز اهمیت است افزود: با توجه به گسترش بیماری کرونا در کشور، تمامی مسافران قطار راه آهن در بدو ورود به زاهدان بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت، از نظر علائم بیماری کرونا غربالگری شدند و خوشبختانه مورد خاصی مشاهده نشد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: تیم های سلامت شامل کارشناسان مبارزه با بیماری ها، کارشناسان بهداشت محیط و فوریت های پزشکی آمادگی لازم دارند و در صورتی که موارد مشکوک مشاهده می شد، همه برنامه ریزی های برای انتقال موارد مشکوک صورت گرفته بود و خوشبختانه تمامی مسافران غربالگری شدند و هیچ علائمی در خصوص بیماری کرونا مشاهده نشد.

طباطبایی در خصوص غربالگری مسافران خروجی این قطار تصریح کرد: تیم های سلامت تمامی مسافران خروجی قطار را نیز غربلگری خواهند کرد.

وی با اشاره به این موضوع که گند زدایی محیط راه آهن با نظارت کارشناسان سلامت محیط در حال انجام است گفت: خوشبختانه قبلا آموزش های لازم صورت گرفته است و قبل از ورود قطار و پس از خروج مسافران از ایستگاه راه آهن، تمامی سکوها و واگن های قطار گندزادایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: امن ترین جا برای پیشگیری از بیماری کرونا منزل است و به مردم توصیه می شود از سفر های غیر ضروری اجتناب کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}