کد مطلب: 57810
 
خدمات گسترده جمهوری اسلامی را نمی توان در چند جمله خلاصه کرد/ قدرت نظامی ایران، پس از انقلاب حرف اول را در منطقه می زند
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی آنقدر گسترده و ارزنده است که نمی توان در یک یا چند جمله آنها را خلاصه کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۰۰
 
علیم یارمحمدی با تبریک دهه مبارک فجر در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: خدمات جمهوری اسلامی ایران در این 41 سال به مناطق محروم و علی الخصوص سیستان و بلوچستان با وجود تمامی تحریم های ظالمانه غرب و مشکلات موجود، بسیار گسترده است و در دولت دوازدهم نیز این خدمات با وجود درآمدهای محدود ناشی از اعمال تحریم ها از تمام دوران گذشته ملموس تر و پررنگ تر بوده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه دولت های جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی برای بحث محرومیت زدایی تلاش های گسترده ای انجام دادند و درحال حاضر نیز با تخصیص100میلیارد تومان به بنیاد مسکن های مقیم در چابهار و زاهدان برای احداث 10 هزار واحد مسکونی در حاشیه شهرها گام بزرگی برای رفع محرومیت ها در این منطقه برداشته شده است.

یارمحمدی با اشاره به اینکه برخی محرومیت ها از رژیم شاهنشاهی برای منطقه به میراث گذاشته شده بود؛ تصریح کرد: با تمام مشکلاتی که در استان وجود دارد و محرومیت هایی که از رژیم گذشته برای ما به میراث مانده بود اما خوشبختانه با انقلاب اسلامی ایران بخشی از آنها مرتفع گردیده است و برای برطرف شدن باقی آنها نیاز به یک عزم جدی و همکاری ملی است.

وی لازمه برطرف شدن برخی محرومیت ها را عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: باید دو سند "توسعه محور شرق" و "توسعه سواحل مکران" آنطور که مد نظر رهبرمعظم انقلاب است اجرا شود تا ما با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قرار گیریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مشکلات آب که قبل از انقلاب اسلامی ایران گریبان گیر مردم منطقه بوده است، یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب و در همین دولت موضوع توسعه منابع پایدار را در مجلس شورای اسلامی تصویب کردیم وبدین ترتیب سالانه 70 میلیون متر مکعب آب از دریا استحصال خواهد شد تا آب با اولویت به شهرهای زاهدان و مناطق سیستان برسد که این اقدامات به برکت انقلاب اسلامی ایران وبسیار تاثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه استکبار جهانی پس از انقلاب اسلامی ایران گفت: در مناطق صنعتی کشور متاسفانه این تحریم های یک جانبه امریکا و دیگر کشورها که درواقع از پیروزی انقلاب شروع شده است، اثرات بدی گذاشته و مردم ما را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است اما در هر صورت مردم ما در تمام این سالها در مقابل همه تحریم ها ایستادگی کرده اند و با قدرت به راه خود ادامه می دهند.

یارمحمدی با اشاره به اینکه ایران اسلامی در بحث قدرت نظامی حرف اول را در منطقه می زند، خاطرنشان کرد: کشور ایران به برکت انقلاب اسلامی و با پیشینه فرهنگ و اقتدار چندین هزارساله ای که دارد، امروز برترین کشور منطقه در بحث قدرت نظامی و دفاعی است و حرف های زیادی در این موضوع برای گفتن دارد و آمریکایی ها را زمین گیر کرده است.

وی ادامه داد: آمریکای ها با گذشت بیش از 4 دهه و با تمام دسیسه هایی که علیه ملت ایران انجام دادند، به واسطه این قدرت ایران اسلامی نتوانسته اند کوچکترین روزنه ای برای ورود به کشور پیداکنند که این برای ملت ایران ستودنی است و امیدواریم هرچه سریعترموجبات خروج آنها از منطقه فراهم گردد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}