کد مطلب: 60500
 
نهضت کمک های مومنانه با اولویت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در هفته بسیج
ابوالحسن رضایی، مدیر سازمان بسیج حقوقدانان سیستان وبلوچستان گفت: تعداد ۳۵ نفر در هفته مبارک بسیج آزاد و به آغوش خانواده ها بازگشتند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷
 
به گزارش زاهدنیوز، ابوالحسن رضایی، مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان با اشاره به اینکه تلاش ما این است تا با کمک خیرین بتوانیم زمینه آزادسازی تمامی زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم کنیم، گفت: هفته بسیج یکی از درخشان ترین برگ های زرین انقلاب است؛ امروز کارکرد بسیج و برکات آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی تصریح کرد: بسیج نهادی انقلابی از بتن و بدنه مردم و برای نیازهای انقلاب و گره گشای مشکلات فراروی کشور در عرصه‌های مختلف است.

این مسئول ادامه داد: سازمان بسیج حقوقدانان به عنوان یکی از رده‌های تحت امر سپاه استان به منظور برقراری عدالت و مبارزه با فساد و با هدف تربیت نیروهای تراز انقلاب به منظور شناخت بیشتر جامعه از حقوق قانونی و حق خود ایجاد شده و در زمینه آگاه سازی های حقوقی در مساجد، میعادگاه های نمازهای جمعه، مشاوره به زندانیان و در جهت رفع موانع حقوقی تولید و آزادسازی زندانیان معسر گام‌های موثری برداشته است.

وی افزود: با ابلاغ کمک مومنانه از سوی مقام معظم رهبری از نیمه شعبان سال گذشته این سازمان در کنار سایر سازمانها با تهیه و توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی و حمایتی با اجرای کمک‌های مومنانه از سوی خیرین و با کمک شوراهای حل اختلاف و استفاده از بستر معتمدین و ریش سفیدان موفق به آزادسازی تعداد ۸۲ نفر از زندانیان معسر شده است.

رضایی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری نیز با پیگیری‌هایی که از سوی سازمان بسیج حقوقدانان استان صورت گرفته و با جذب مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و همچنین دریافت کمک‌های انسان‌دوستانه از سوی خیرین با جذب مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از طریق استان و استفاده از بستر ریش‌سفیدان و معتمدین و شورای حل اختلاف با جمع آوری قریب به ۵ میلیارد ریال اعتبار زمینه آزادسازی ۵۹ نفر از زندانیان معسر را فراهم آورده که از این تعداد ۳۵ نفر در هفته مبارک بسیج آزاد و به آغوش خانواده ها بازگشتند.
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}