کد مطلب: 57694
 
تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در امر سوادآموزی/ بیش از 4 هزار نفر بازمانده از تحصیل، تحت پوشش نهضت سوادآموزی قرارگرفتند
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: دستاوردهای چهل ساله نهضت سواد آموزی، علم و دانش، معنویت و اخلاق از موضوعات اصلی بیانیه گام دوم انقلاب است که نهضت سوادآموزی می تواند متناسب با آن برنامه هایی طراحی و اجرا نماید.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
 
احمد امیرشاهی به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی در گفت وگو با خبرنگار زاهدنیوز بیان داشت: امام خمینی (ره) با درک عمیقی که نسبت مشکلاتی به بیسوادی برای مردم در جامعه بوجود اورده بود و با هدف محو بیسوادی و تبدیل وابستگی فرهنگی به فرهنگ مستقل اسلامی و با شعار «ایران را مدرسه کنیم» فرمان تشکیل نهضت سوادآموزی را در سال 1358 را صادر فرمودند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه درصد بالایی از مردم در ابتدای انقلاب از نعمت سواد محروم بودند، افزود: پس از تشکیل نهضت سوادآموزی و گذشت 40 سال از تشکیل این سازمان درصد باسوادی در کشور از 47 به 96 رسیده است که رشد چشمگیری را نشان می دهد.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین سرشماری درسال 95 و فعالیت های این سازمان، هم اکنون در جامعه هدف 10 تا 49 سال حدود 17 درصد بیسواد و 83 درصد باسواد در استان داریم.

امیرشاهی تصریح کرد: همچنین تعداد 4هزار و 323 نفر از بازماندگان از تحصیل در سال گذشته تحت پوشش سوادآموزی استان قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه سوادآموزی بر محور بیانیه رهبری در گام دوم انقلاب استوار خواهد بود، افزود: دستاوردهای چهل ساله نهضت سواد آموزی، امید به آینده و علم و دانش، معنویت، اخلاق، سبک زندگی از موضوعات اصلی بیانیه گام دوم انقلاب است که نهضت سوادآموزی می تواند متناسب با آن برنامه هایی طراحی و اجرا نماید و اقدامات موثری برای ریشه کنی بیسوادی تا افق 1404 انجام دهد.

امیرشاهی ادامه داد: افتخار به گذشته و امید به آینده دو محور بیانیه گام دوم انقلاب است که برای هر دو موضوع سواد آموزی حرفهایی برای گفتن دارد.

وی درپایان تاکید کرد: برای تحقق گام دوم انقلاب در استان نیز باید از تجربه گذشته استفاده کرده و از آن برای یک الگو برای آینده استفاده کنیم و عقب ماندگی های علمی و بیسوادی را با شتاب بخشی بیشتری دنبال کرده و با راه اندازی مرکز یادگیری به حرفه آموزی بپردازیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}