کد مطلب: 60196
 
راه اندازی ۲۰۱ بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه در کشور/ارائه بیش از 4میلیون نفر خدمات بهداشتی درمانی رایگان
سردار سرتیپ دوم احمد اخوان مهدوی، فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه گفت: از سال 88 تاکنون به همت بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه ۲۰۱ بیمارستان صحرایی و سیار در کشور راه اندازی شده که 53 مورد آن در سیستان وبلوچستان بوده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از  عصرهامون، طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان سپاه، مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی سیستان و بلوچستان، دویست و یکمین بیمارستان مجهز صحرایی نیروی زمینی سپاه در نقطه صفر مرزی "کشتگان" شهرستان سراوان افتتاح شد‌.

در این مراسم سردار اخوان مهدوی فرمانده بهداری نیرو طی سخنانی تصریح کرد: این مرکز دویست و یکمین بیمارستان صحرایی در کشور و پنجاه و سومین بیمارستان صحرایی در سیستان وبلوچستان است که با نام شهید "دکتر قاضی سنندج" برپا شده است.

وی در همین حال با اشاره به اقدامات نیروی زمینی سپاه در همکاری با سایر بخش های بهداشتی و درمانی کشور برای مقابله با بیماری فراگیر کرونا و راه اندازی 10 بیمارستان سیار تخصصی کووید 19 در هجده ماه شیوع اپیدمی ویروس کرونا در کشور توسط بهداری نیروی زمینی سپاه از جمله چند بیمارستان در سیستان وبلوچستان،  تعداد بیش از هزار تخت بیمارستانی با قابلیت توسعه تا ۲ هزار تخت و همچنین بیش از ۸۰۰ تخت بیمارستانی سیار با قابلیت توسعه تاهزار و ۵۰۰ تخت از جمله ویژگی های این بیمارستان ها عنوان کرد.

اخوان مهدوی با بیان اینکه از سال 88 تاکنون به همت بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در کشور ۲۰۱  بیمارستان  سیار و صحرایی راه اندازی شده است، گفت: ارائه خدمات بهداشتی درمانی به بیش از ۴ میلیون نفر، انجام عمل جراحی بر روی بیش از ۲۰ هزار بیمار در هزار و ۷۱۰ روز از زمان برپایی این بیمارستان‌ها و بکارگیری ۲۱ هزار و ۲۰۴ پرسنل کادر درمان سپاه  در نوبت های مختلف در طول این مدت از دیگر اقدامات جهادی بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه به شمار می رود که ارزش خدمات مراقبت از سلامت ارائه شده در این بیمارستان های صحرایی و سیار بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ضمن اشاره به فرآیند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت از سلامت در بیمارستان سیار نقطه صفر مرزی کشتگان، افزود: این بیمارستان به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به اهالی مناطق محروم مرزی و کم‌برخوردار، توسعه عدالت در ارائه خدمات مراقبت از سلامت ، توسعه وحدت و همدلی و ارتقای سطح شاخص‌های بهداشتی و درمان در مناطق مرزی و محروم و کم برخوردار در استان سیستان و بلوچستان برگزار شده است.

فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه، سامانه رادیولوژی سیار اتوبوسی، سامانه دندانپزشکی سیار اتوبوسی، سامانه اتاق عمل سیار و دو سامانه جراحی تاکتیکی سیار، سامانه آزمایشگاه سیار اتوبوسی، اورژانس و تخت بستری به استعداد ۳۶ تخت، داروخانه، درمانگاه های تخصصی پزشکی شامل زنان و زایمان، اطفال، ارتوپدی، چشم‌ پزشکی، بیهوشی، جراحی قلب، دندانپزشکی تخصصی، متخصص عفونی، رادیولوژی، سونوگرافی، آزمایشگاه، پزشک عمومی، درمانگاه عکس کووید ۱۹ ، درمانگاه بینایی سنجی و ساخت عینک از جمله خدمات ارائه شده بیمارستان صحرایی منطقه کشتگان سراوان عنوان کرد.

اخوان مهدوی تعداد پرسنل فعال در این بیمارستان را 31 نفر پزشک متخصص،  پزشک عمومی و دندانپزشک و همچنین 23 پیراپزشک و پرستار و  ۲۸ نفر نیز به عنوان کارکنان اداری و بخش‌های خدماتی برشمرد.

گفتنی است در مراسم افتتاح این بیمارستان سپاه، جانشین قرارگاه قدس نیروی زمینی، فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان، معاون امنیتی استاندار، مسئولان محلی و اعضای شورای تامین شهرستان سراوان و همچنین جمعی از ریش سفیدان و معتمدین و ائمه جمعه و جماعت اهل سنت بخش بم پشت نیز شرکت داشتند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}