کد مطلب: 57541
 
آغاز جشن‌های مردمی هفته وحدت در پایتخت وحدت ایران اسلامی
دبیر ستاد مردمی جشن های هفته وحدت سیستان وبلوچستان از آغاز ویژه برنامه های این هفته در پایتخت وحدت ایران اسلامی خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۲
 
رضا بختیاری به خبرنگار زاهدنیوز گفت: به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و هفته وحدت و همزمان با ایام ربیع الاول، جشن های مردمی این هفته در پایتخت وحدت ایران اسلامی به طور ویژه در 7 شهر سیستان وبلوچستان آغاز خواهد شد که شروع این برنامه ها از عصر امروز و در شهرستان چابهار می باشد.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده جشن های محوری هفته وحدت در شهرستان های چابهار، سرباز، سراوان، ایرانشهر، زهک، زابل و زاهدان برپا می شود و رسانه ملی نیز در شبکه های مختلف سیما و شبکه استانی هامون این جشن ها را به صورت زنده روی آنتن می برد.

وی تاکید کرد: نکته مهم در برگزاری این جشن ها مردمی بودن آن است که هدف نهایی آن نیز ایجاد ساعات شاد و مفرح با اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی غنی ویژه خانواده های شیعه و سنی در استان است.

دبیر ستاد مردمی جشن های هفته وحدت سیستان وبلوچستان افزود: در قالب این جشن ها دیدار و دلجویی از خانواده های شاهد و ایثارگر، تجلیل از هنرمندان و ورزشکاران، اهدا جهیزیه به نوعروسان، اجرای موسیقی زنده و برنامه های شاد و مفرح و برگزاری ویژه برنامه های وحدت آفرین با استفاده از ظرفیت بومیان منطقه، طرح ریزی شده است که در قالب آن و با کنار هم نشستن مردم شیعه و سنی بار دیگر وحدت پایدار در استان و همزیستی مسالمت آمیز آنها به نمایش گذاشته می شود.

وی به همکاری سازمان هنری رسانه ای اوج اشاره کرد و افزود: یکی از شاخصه های خوب این جشن ها همراهی "کامیون سفیرآفتاب" است که با دارا بودن یک سن متحرک و مجهز شرایط برگزاری جشن ها را کیفیت دوچندانی می بخشد.

به گفته بختیاری؛ این جشن ها با همکاری و همیاری قرارگاه منطقه ای جنوب شرق نیروی زمینی سپاه و سپاه سلمان استان، صداوسیما، ادارات کل میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد و وزارت کشور و سازمان هنری رسانه ای اوج برنامه ریزی شده است.

وی در پایان از همه مردم استان درخواست کرد تا در جشن های مردمی هفته وحدت حضور پرشوری داشته باشند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}