کد مطلب: 49379
 
رئیس هیئت مرکزی نظارت شورای نگهبان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
فتنه گران سیلی محکمی از ملت خواهند خورد/ هجمه به شورای نگهبان می تواند در ادامه فتنه 88 و نفوذ شکل گرفته باشد
رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان با اشاره به اینکه عده ای بدنبال تکمیل فتنه 88 هستند، گفت: اگر فردی بخواهند چنین گزینه ای را دوباره امتحان کند چنان سیلی محکمی از مردم خواهد خورد که برای همیشه به عنوان یک مرده سیاسی هم از آن یاد نخواهد شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۸
 
محمد اسماعیل مجلسی در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به اینکه عده ای به دنبال تکمیل فتنه سال 88 هستند، اظهار داشت: اگر هر فردی چنین فکری در سر دارد باید خودش از تجربه فتنه سال88 درس بیاموزد چرا که بعنوان یک کارشناس در این زمینه معتقد هستم افرادی که جریان فتنه سال88 را راه انداختند و سوار نظام دشمن در آن سوی آبها شدند این راه را امتحان کردند و در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران به نتیجه دلخواه نرسیدند.

سیلی ملت به فتنه گران
وی دلیل شکست فتنه گران را پایه های مستحکم نظام دانست و افزود: این نظام محکم، استوار و قوی بوده و از قدرت و اقتدار بسیار بالایی برخوردار است که هیچکس نمی تواند در این جا خودش را نشان دهد لذا با تجربه ای که در آن برهه از زمان دارند اگر بخواهند چنین گزینه ای را دوباره امتحان کنند ایندفعه مانند گذشته نخواهد بود بلکه چنان سیلی محکمی از مردم خواهند خورد که برای همیشه به عنوان یک مرده سیاسی هم از آنان یاد نخواهد شد.
وی با بیان اینکه افراد نفوذی قصد ورود به مهمترین مرکز ثقل کشور را دارند، گفت: برخی از افراد که شایسته تایید صلاحیت نبوده و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شدند باز هم اصرار دارند که به مراکز قانون گذاری یا مرکزی که مهمترین مرکز ثقل کشور یعنی مجلس خبرگان است، ورود پیدا کنند و بعد از این مجاری به اهداف شوم خود برسند که طبیعتا این هم نوعی نفوذ محسوب می شود.

ایستادگی هر سیستم برای نفوذی ها سخت تمام می شود
این مسئول ادامه داد: ایستادگی هر سیستمی برای افراد نفوذی سخت تمام می شود از همین رو در مقابل این سیستم ها مقاومت کرده که این نیز نوع دیگری از هجمه تلقی می گردد.
وی جهل برخی از افراد به قانون را نوع دیگری از هجمه به شورای نگهبان عنوان کرد و ادامه داد: حتی در این دوره از رد صلاحیت ها و رسیدگی به آنها برخی افراد هیچ آشنایی به قانون نداشته بگونه ای که وقتی علت رد صلاحیت آنان بازگو می شد باید توضیحات لازم را نیز در مورد قانون و ماده مربوطه بیان می کردیم.

هجمه به شورای نگهبان می تواند در ادامه فتنه 88 و نفوذ شکل گرفته باشد
رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان با بیان اینکه عده ای مطالبات خود را از مجاری فرا قانونی پیگیری می کنند، افزود: این دسته از افراد توجیه قانونی نیستند و یا قصد تمکین به شورای نگهبان را نداشته تا این قدرت را زمین گیر کنند اما بهتر است بدانند که قدرتی فراقانونی تر از شورای نگهبان در کشور نداریم چرا که تمام فصول آن فصل الخطاب است.
وی با بیان اینکه هجمه به شورای نگهبان می تواند در ادامه فتنه 88 و نفوذ شکل گرفته باشد، گفت: نظر شخصی بنده این است که یک بخش از هجمه به سمت شورای نگهبان می تواند مصداقی برای ادامه پروژه سال 88 باشد تا تکمیل شود لذا این طبیعی است؛ چرا که سوال ما از آن دسته افراد این است که آیا به نظارت استصوابی شورای نگهبان ایراد می گیرند؟ اما به فرض اگر الان بعضی ها رد صلاحیت و بعد دوباره در دو الی سه مرحله تایید شدند انسانهایی عاقل و هوشمند باشند باید بدانند که همین نظارت استصوابی که از آن ایراد می گیرند مجددا آنها را تایید کرده پس عملا قانون با آنها مشکلی نداشته در نتیجه آنها هم نباید با قانون عنادی داشته باشند اگر داشته باشند مشخص است که این دست از افراد نه تنها به دنبال تمکین به اصل نیستند بلکه به دنبال برنامه هایی برای ضربه وارد کردن و تکمیل همان فتنه می باشند.
مجلسی در خصوص تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی بیان داشت: متولی رسیدگی به تخلفات در این فضا دادگستری استان ها، معاونت اجتماعی در پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، پلیس فضای سایبری یا پلیس فتا، نیروی انتظامی و اداره اطلاعات است که با رصد کردن موضوعات طبق قانون با هر گونه تخلفی برخورد خواهند کرد.

27 بهمن ماه اعلام قطعی اسامی
رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان در پایان با اشاره به زمان قطعی اعلام نتایج بررسی صلاحیت ها گفت: در روز 27 بهمن ماه اسامی قطعی اعلام و در روز 28 بهمن نیز آگاهی کاندیداها توسط فرمانداری ها اعلام و چاپ خواهد شد، همچنین از تاریخ 29 بهمن تا 5 اسفندماه نیز زمان برای تبلیغات رسمی نمایندگان مجلس مهیا می شود.

گزارش: نجمه خسروپرست(منبع جوان)
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}