کد مطلب: 57884
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
هموطنان از سفر های غیر ضروری اجتناب کنند و تا زمان شکست کرونا در خانه بمانند
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، هموطنان عزیز به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از سفرهای غیر ضرروی اجتناب کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
 
دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از ایستگاه غربالگری و بیماریابی کرونا مستقر در ورودی شهر زاهدان در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: با توجه به اینکه شاهد گسترش بیماری کرونا در کشور هستیم یکی از اقدامات انجام گرفته با همکاری هلال احمر، راه اندازی ایستگاه های سلامت در مبادی ورودی شهر جهت غربالگری و بیماریابی بیماری کرونا است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این موضوع که تمامی مسافران در بدو ورود به شهر مورد تب سنجی قرار می گیرند و از نظر علائم احتمالی مبتلا به کرونا غرباگری می شوند خاطرنشان کرد: مسافران در این ایستگاه ها از نظر علائم تب، سرفه و تنگی نفس مورد غربالگری قراری می گیرند و اگر با مورد مشکوکی مواجهه شدند با هماهنگی اورژانس به مراکز درمانی منتقل خواهد شد.

طباطبایی در خانه ماندن را بهترین کار در این شرایط عنوان کرد و گفت: به هموطنان عزیز توصیه می شود از سفر های غیرضروری اجتناب کنند و تا زمان شکست کرونا در منزل بمانند.

وی تصریح کرد: توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید، شستشوی مرتب دست، اجتناب از دست دادن، روبوسی کردن، رعایت آداب سرفه و عطسه و اجتناب از سفر های غیر حضوری می تواند درجهت پیشگیری از بیماری کرونا کمک کننده باشد.

وی خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت فردی حائز اهمیت است و به هم استانی های عزیز توصیه می شود در منزل بهداشت فردی را رعایت کنند و به محض ورود به منزل، دست های خود را بشویند. 

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}