کد مطلب: 57910
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی؛
زیرساخت های تفریحی سیستان و بلوچستان در شان جوانان استان نیست/صنایع غیروابسته به خارج، می تواند زمینه اشتغال بیشتری فراهم کند
علیم یارمحمدی گفت: در زمینه ایجاد مراکز تفریحی برای جوانان در سیستان و بلوچستان تا امروز فعالیت هایی انجام گرفته اما کافی نبوده و در شان این استان نیست.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
 
علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روزجوان به خبرنگار زاهدنیوز گفت: ایران بیشترین جمعیت جوان و پرتلاش را داراست که این مزیت نیروی انسانی جوان و کارآمد باید مورد توجه قرار گرفته شود تا بتوان با داشتن جوانان پرشور و انقلابی حرف های زیادی برای گفتن در جوامع بین المللی و منطقه ای داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال جوانان و مرتفع شدن مشکلات آنها تلاش های زیادی انجام شده اما کافی نیست، ادامه داد: دولت باید رونقی به بخش معادن و صنعت داده تا از ظرفیت های پنهان آنها بهره کافی را ببریم اما متاسفانه با وجود تحریم های سالهای اخیر صدرصد نتوانستیم بسته های اشتغالزایی را برای جوانان فراهم کنیم و باید نمایندگان مجلس یازدهم با امیدبخشی به جامعه جوان، افق های نویی به روی اشتغال آنها باز کنند.

یارمحمدی افزود: کمیته های زیادی در بخش عمرانی نیز برگزار شد تا این بخش که تاثیر بسزایی در اشتغال جوانان دارد را به تحرک وادار کنیم و نزدیک سه هزار شغل در این بخش مدنظر قرار گرفت تا ساخت و سازها و پروژه های عمرانی با سرعت بیشتری به حرکت خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاههای اجرایی باید برای برطرف کردن مشکلات جوانان پای کار باشند، تصریح کرد: نیروی انسانی ما امروز توان لازم برای کار را دارد و باید دولت برخی از مشکلات سدراه را برطرف نماید تا پروژه های عمرانی سرپا باشند که با این حمایت، جوانان بیشتری مشغول به کار خواهند بود و در این صورت حرف بیشتری برای گفتن خواهیم داشت.

یارمحمدی با اشاره به اینکه دولت باید به صنایعی که وابستگی به خارج ندارند بیشتر سرمایه گذاری کند، گفت: با توجه به اینکه بیشتر درآمد دولت از بحث صادرات کالا است و ما می توانیم هم صنایع داخلی و هم خارجی را به به خصوص آن صنایعی که با توجه به تحریم های ظالمانه امریکا، وابستگی به خارج ندارند و یا وابستگی کمتری دارند را سرپا نگه داریم و با استفاده از این مزیت، نوآوری و کیفیت بیشتری به تولیدات این صنایع بدهیم تا حرف برای گفتن در منطقه داشته و وضعیت اشتغال جوانان را بهبود بخشیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان در زمینه اجرای مراکز تفریحی برای جوانان اقداماتی انجام شده اما کافی نبوده است،بیان کرد: تفریحات جوانان نیز باید مورد توجه قرار گیرد چراکه جامعه جوان غمگین می تواند تاثیرات مخربی بر کل جامعه و نیروی کار آن جامعه داشته باشد و در زمینه ایجاد مراکز تفریحی در سیستان و بلوچستان هم تا امروز فعالیت هایی انجام گرفته اما کافی نبوده و در شان این استان نیست.

وی در پایان با اشاره به اینکه دولت اگر مجال کافی داشته باشدو اهمیت بیشتری به بحث تفریحات جوانان بدهد، می تواند با اجرای زیرساخت های مناسب به این مهم دست یابد، خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر ابتدا باید زیرساخت های ورزشی، تفریحی، گردشگری و ... را فراهم کرده و سپس با تبلیغات درست جاذبه ها را نشان دهیم تا بتوان جوانان را به فعالیت های تفریحی درست سوق دهیم و نیروی انسانی شاداب تر و سرزنده تری داشته باشیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}