کد مطلب: 62455
 
طی دو ماهه سالجاری صورت گرفت؛
جابجایی بیش از ۳۵۶ هزار تن کالا از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از جابجایی ۳۵۶ هزار و ۷۱۱ تن کالا توسط ۱۵ هزار و ۳۰۷ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در شمال استان طی ۲ ماهه نخست سالجاری خبر داد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۴۷
 
به گزارش زاهدنیوز، ایوب کرد بیان کرد: از این میزان،۱۹۱ هزار و ۹۱۸ تن کالا مربوط به صادرات، ۱۷ هزار و ۵۹۲ تن کالا واردات از پایانه مرزی میرجاوه و ۱۴۷ هزار و ۲۰۱ تن کالا مجموع ترانزیت ورودی و خروجی از پایانه های مرزی در این مدت بوده است.


وی ادامه داد:گازمایع، هیدروکربن، سیمان، بنزین و فرآورده های نفتی،عمده کالاهای صادراتی و برنج،کنجد و گوشت قرمز از جمله کالاهای وارداتی به پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان افزود: متوسط ورودی و خروجی از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه روزانه به طور متوسط ۴۴۶ دستگاه کامیون می باشد.

کردبا بیان اینکه ظرفیت‌های بالای سیستان و بلوچستان در زمینه ارتباط خارجی با کشورهای همسایه فرصت های تجاری بسیار مطلوبی را برای منطقه فراهم کرده تا از ظرفیت پایانه‌های مرزی به بهترین نحو در رونق اقتصاد بهره گرفت متذکر شد:در این راستا تمام تلاش این اداره‌کل فراهم کردن زیر ساخت‌ها در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط اقتصادی با کشورهای پاکستان و افغانستان است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}