کد مطلب: 35725
 
افزایش 800 میلیون لیتر به ظرفیت مخازن سوخت کشور
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه هم‌اکنون ظرفیت ذخیره‌سازی انواع فرآورده‌های نفتی در کشور، 12.5 میلیارد لیتر است، گفت: با بهره‌برداری از ٤٠ مخزن جدید، این ظرفیت به 13.3 میلیارد لیتر افزایش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۳
افزایش 800 میلیون لیتر به ظرفیت مخازن سوخت کشور
 
به گزارش زاهدانه ،مصطفی کشکولی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با بیان این که هم‌اکنون ظرفیت ذخیره‌سازی انواع فرآورده‌های نفتی در کشور 12.5 میلیارد لیتر است، با بهره‌برداری از مخازن جدید، این ظرفیت به 13.3 میلیارد لیتر افزایش خواهد یافت.
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، تاکید کرد: مهمترین و بزرگترین طرح ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی با 300 میلیون لیتر ظرفیت، مربوط به تاسیسات ماهشهر است که با 95 درصد پیشرفت ادامه دارد.
 
وی همچنین با تاکید بر اینکه  امسال در مجموع 800 میلیون لیتر به ظرفیت ذخیره‌سازی کشور اضافه خواهد شد، اظهار داشت: مهمترین آن در بخش‌های شیراز 160 میلیون لیتر در مرحله پیشرفت 91 درصد، ارومیه 117 میلیون لیتر در مرحله 82 درصد، بیرجند 104 میلیون لیتر در مرحله 82 درصد، ملایر 68 میلیون لیتر در مرحله 99 درصد و گرگان و بجنورد و قم بالای 80 تا 90 درصد اضافه خواهد شد.
 
کشکولی تاکید کرد: هم‌اکنون 1070 مخزن ذخیره سوخت در کشور وجود دارند که 12.5 میلیارد لیتر انواع فرآورده نفتی در آنها ذخیره می‌شود و قرار است حدود 40 مخزن با ظرفیت 800 میلیون لیتر نیز اضافه شود.
 
* مصرف 21 میلیون مترمکعب گاز در جایگاه‌های سی‌ان‌جی
 
وی در خصوص اقدامات زیست محیطی گفت: شرکت پخش در سه زمینه برنامه اصلی خود را دنبال می‌کند. هم‌اکنون مصرف سی‌ان‌جی 21 میلیون مترمکعب در روز است که پیش بینی می‌شود تا پایان سال به 22 میلیون لیتر برسد. بنزین یورو روزانه 14 میلیون لیتر است که در تهران، البرز و اراک مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین 6 میلیون نفت‌گاز یورو در تهران، کرج، خراسان رضوی و اراک توزیع می‌شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}