کد مطلب: 56218
 
در سایه عدم نظارت های لازم صورت می گیرد؛
جولان سلاح های سرد در جنوب شرق/ فروش آسان شوکر و اسپری وسط چهارراه!
در حالی شاهد فروش آزادانه شوکر، اسپری فلفل و اشک آور، چاقو و غیره در چهارراه رسولی زاهدان هستیم که این ابزار جزو کالاهای ممنوعه بوده و استفاده از آنها علاوه بر اینکه ممنوع می باشد منجر به فلج شدن، کور شدن یا حتی مرگ افراد می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳
 
به گزارش زاهد نیوز، در حالی فروش سلاح های سرد به مثل اسپری، شوکر و غیره غیرمجاز بوده و جزو کالاهای ممنوعه و قاچاق محسوب می شوند که شاهد فروش آنها توسط جوانان و نوجوانان در چهارراه رسولی زاهدان هستیم. سلاح هایی که به صورت قاچاق وارد شده وقیمت های متفاوتی را به خود اختصاص داده اند به گونه ای که قیمت هر عدد شوکر از 50 تا 300 هزار تومان و قیمت هر عدد اسپری فلفل یا اشک آور از 30 تا 100 هزار تومان است سلاح هایی که استفاده از آنها علاوه بر اینکه ممنوع می باشد منجر به فلج شدن، کور شدن یا حتی مرگ افراد می شود.
اگر تاکنون گذرتان بر این مرکز تجاری بزرگ افتاده باشد قطعا با افرادی مواجه شده اید که اسرار به خرید سی دی یا این گونه سلاح های سرد دارند و با شگردهای مختلفی افراد را جذب کرده تا مشتری پروپاقرص شان شوند.
ورود غیرقانونی این ابزارها به سیستان وبلوچستان از یک طرف و دسترسی آسان و فروش های زیرزمینی آنها از سوی دیگر باعث شده تا عده ای از جوانان و کودکان به راحتی به آنها دسترسی پیدا کرده و با خود حمل کنند.


فروش زیرزمینی بدان معنا که هنگام جلب نظر مشتری هیچگونه سلاح یا سی دی همراه افراد فروشنده نیست و برای خریداری کردن هریک از آنها چه سی دی چه قمه، چاقو، شوکر یا اسپری باید کوچه پس کوچه های زیادی طی کرد تا به مغازه اصلی فروش این گونه ابزار رسید.
با این تفاسیر اما این روزها شاهد فروش آزادانه انواع و اقسام سلاح های سرد در فضای مجازی مثل اینستگرام، تلگرام و ... هستیم که به شکل قابل توجهی رو به گسترش است.
علی ای حال حمل و نگهداری افشانه‌های گازی تهوع‌آور، شوکرهای الکتریکی و افشانه‌های اشک‌آور به وفور در چهارراه رسولی یافت می‌شود و باید درخصوص ورود این سلاح ها به کشور تلاش های بیشتری صورت گیرد اگرچه این تلاش های بی وقفه از سوی برخی دستگاه ها ادامه دارد اما به دلیل هم مرز بودن با افغانستان و پاکستان ورود آنها بسیار بیشتر است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}