کد مطلب: 53257
 
به همت قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق؛
احداث 2باب مدرسه در روستای روتک شهرستان خاش/ 26 مدرسه بازسازی و ایمن سازی شد/ 5 مدرسه در دورترین نقاط سیستان وبلوچستان احداث شد
معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق از افتتاح دو مدرسه در روستای روتک شهرستان خاش خبر داد و گفت: فردا سه شنبه مصادف با هفتم دیماه این مدارس با حضور دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و وزیر آموزش و پرورش افتتاح خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۵
 
به گزارش زاهدانه، مهربانی و فداکاری در قالب پروژه های محرومیت زدایی در استان سیستان و بلوچستان توسط نیروی زمینی سپاه و قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق دو واژه ژرف و پرمعنا است که این روزها گاهی به دست فراموشی سپرده می‌شود و گویا خداوند انسان‌هایی را در میان این همه فراموشی برگزیده تا درس فداکاری را دیگر بار مشق کنند و دیکته این دو واژه را با قلب‌ها آشناتر سازند. بگونه ای که عده ای از سبزپوشان سپاه پاسداران در دورترین نقاط صعب العبور اقدام به احداث جاده، بازسازی و مرمت خانه عالم، مدارس، منازل و غیره کرده تا بدین طریق مشکلات موجود بر سر راه رفاه مردم کاسته شود.

اولویت برنامه های محرومیت زدایی افزایش فضاهای آموزشی است
در این زمینه سرهنگ شهرام اسکندری معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه اولویت برنامه های محرومیت زدایی در سیستان و بلوچستان را افزایش فضاهای آموزشی دانست و اظهار داشت: پیرو سیاست های کلی سپاه و در ادامه سلسله مراتب نیروی زمینی سپاه و فرماندهی قرارگاه منطقه ای قدس در جنوب شرق انجام اقدامات محرومیت زدایی و مردم یاری در این منطقه به عنوان یکی از اولویت های کاری در دستور کار اجرا قرار گرفته است.
وی گفت: در این راستا علاوه بر پروژه های پر تعدادی که در استان در حوزه های مختلف عمرانی، روستایی، اشتغالزایی و کمک ها اجتماعی توسط سپاه انجام شده قرارگاه قدس اقدام به احداث مدارس به منظور توسعه شاخص های آموزشی در سطح استان کرده است.
این مسئول هدف از این اقدام را زدودن جهل و خنثی سازی برنامه ترویج افکار تکفیری، سلفی و دیگر برنامه های تنش آفرین که توسط کشورهای معاند در این حوزه دنبال می شود، عنوان کرد و افزود: از آنجایی که معلم فداکار حمیدرضا کنگوزهی در شهرستان خاش جان خود را سپری در برابر ریزش آوار دیوار کرد و با اهدای جان خود دانش‌آموزانش را از حادثه و خطر مرگ نجات داد قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق اقدام به احداث و بازسازی 2 باب مدرسه در منطقه روتک این شهرستان کرده است.

تثبیت فرهنگ فداکاری و ترویج آموزش یکی از سیاست های محرومیت زدایی در استان
معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: در پی این اقدام ارزشمند و به پاس تثبیت فرهنگ فداکاری و ترویج آموزش در ادامه سیاست های محرومیت زدایی و احداث مدارس پر تعدادی که در سطح مدارس استان وجود دارد2 باب مدرسه در روستای نوک جو شهرستان خاش یکی در محلی که معلم فداکار جام خویش را فدا کرد با زیربنای 70 متر مربع و دیگری با فاصله 800 متری از این روستا با زیربنای 75 مترمربع احداث و بازسازی کامل شد.
وی با اشاره به اینکه بازسازی کامل و ایمن سازی این مدارس ظرف مدت 2 ماه انجام شد، تصریح کرد: این بازسازی شامل حیات سازی، دیوار کشی و احداث چند چشمه سرویس بهداشتی به صورت کامل و ایمن می باشد.

بازسازی کامل و ایمن سازی 26 مدرسه در استان توسط قرارگاه قدس
سرهنگ اسکندری در ادامه با ارائه گزارش عملکردی طی سال گذشته و 6 ماه اول امسال بیان کرد: تاکنون 26 مدرسه خشت و گلی در استان بازسازی کامل شده که از این تعداد 9 مدرسه در روستاهای اطراف حوزه شهرستان زاهدان، 8 مدرسه در روستاها و مناطق دور افتاده سیستان، 4 مدرسه در روستاهای ایرانشهر، یک مدرسه در سراوان و 4 مدرسه در حوزه چابهار می باشد.
وی هزینه بکار گرفته در بازسازی این مدارس را متوسط 15 تا 35 میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: این هزینه ها از محل اعتبارات داخلی سپاه بوده است.

احداث 5 مدرسه در نقاط دورافتاده استان یکی از برنامه های قرارگاه منطقه قدس در جنوب شرق
این مسئول در ادامه از احداث 5 مدرسه در شهرستان زاهدان، قصرقند و سرباز خبر داد و گفت: تعداد دو مدرسه در روستای روتک و اله آباد شورو در حوزه زاهدان، یک مدرسه در حوزه قصرقند و دو مدرسه در حوزه سرباز در نقاط صفر مرزی احداث شده که هر کدام 2 تا 6 کلاسه می باشند.

افتتاح 2باب مدرسه در روستای روتک شهرستان خاش
وی با اشاره به پرحجم بودن برنامه های قرارگاه منطقه ای قدس در طی سالجاری تصریح کرد: بازسازی و احداث مدارس یک نمونه از این اقدامات است.
سرهنگ اسکندری از افتتاح دو مدرسه در روستای روتک شهرستان خاش خبر داد و گفت: فردا سه شنبه مصادف با هفتم دیماه این مدارس با حضور دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و وزیر آموزش و پرورش افتتاح خواهد شد.

دانش آموزان سرمایه های آینده انقلاب و نظام هستند
معاون اقتصادی و مردم یاری قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق با بیان اینکه دانش آموزان، نوجوانان و جوانان سرمایه های آینده انقلاب و نظام هستند، گفت: در این مسیر ظرفیت بالایی را پای کار آورده که بخشی از آن امسال در قالب تفاهم نامه ای بین نیروی زمینی سپاه و وزیر آموزش و پرورش اجرایی خواهد شد که به زودی خبر آن اعلام و به سمع و بصر مردم خواهد رسید.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark