کد مطلب: 60457
 
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان:
آب بهای مشترکین کم مصرف رایگان و پرمصرف‌ها جریمه می‌شوند
علیرضا قاسمی گفت: آب بهای مشترکین کم مصرف رایگان و پرمصرف‌ها جریمه می‌شوند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲
 
به گزارش زاهدنیوز،علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: به استناد ابلاغیه تعرفه های آب، خدمات دفع فاضلاب و شرایط عمومی آنها از سوی وزارت نیرو، نرخ تعرفه آب مصرفی مشترکین خانگی در شهرها و روستاها در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹، تا یک سوم الگوی مصرف (مصارف کمتر از ۶ مترمکعب درماه) به صورت رایگان، تا الگوی مصرف ۷ درصد و بیش از الگوی مصرف،  ۱۶ درصد دیگر بعنوان جرائم مازاد بر الگوی مصرف،  افزایش داشته است و قبوض آب بهاء بر اساس میزان مصرف ( ارقام مندرج در لوازم اندازه گیری) و دوره مصرف (روزهای مصرف) مشترک محاسبه و صادر می گردد.

وی ادامه داد: الگوی مصرف مشترکین خانگی ۱۸ مترمکعب در ماه و الگوی مصرف غیرخانگی براساس نوع کاربری آن و ظرفیت قراردادی در ابتدای واگذاری انشعاب تعیین می شود، مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، پرمصرف محسوب می شوند و در نتیجه افزایش میزان مصارف آنان بر اساس ضوابط ابلاغی، با افزایش مبلغ قبض آب بها همراه می شود.

این مقام مسئول افزود: شرکت های خدمات رسان بدون ضابطه محق به دریافت ریالی از مشترکان خود نیستند و خوشبختانه هر روز عملکرد توسط دستگاه های نظارتی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: عملکرد قبوض صادره و مصارف اشتراک ها بر روی و بسایت شرکت به آدرس www.abfasb.ir قسمت مشترکین در دسترس قرار گرفته است و می توانند ریز مصرف خود را مشاهده کنند با این حال در صورت وجود هرگونه شائبه نسبت به قبوض صادره آب بها، مشترکین می توانند درخواست بررسی قبوض را به امور مشترکین شهر ارسال کنند تا در کمترین زمان ممکن پس از بازدید مجدد، پاسخ مناسب ارائه شود.

قاسمی گفت: همچنین آن دسته از مشترکینی که اظهار می کنند مصرف متعادلی داشته اند، درخواست تست کنتور بدهند تا آزمایشگاه کنتور بررسی کند، برخی کنتورهای قدیمی دارای خطای بالایی هستند.

وی اضافه کرد: این شرکت به منظور رفاه حال مشترکین خود نهایت همکاری را داشته و امکان تقسیط آب بهای قبوض فراهم شده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}