کد مطلب: 61204
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان؛
۴۹۷ واحد متخلف صنفی سیستان و بلوچستان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند
موسی عباس زاده محمودی از معرفی ۴۹۷ واحد متخلف صنفی سیستان و بلوچستان به تعزیرات حکومتی خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲
 
به گزارش زاهدنیوز، موسی عباس زاده محمودی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: از ابتدای سال جاری در گشت های مشترک برگزار شده با همکاری سایر دستگاه های اجرایی از جمله دادستانی، انتظامی، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل صنعت معدن و تجارت و مرکز بهداشت از ۲۵۳۸ واحد صنفی بازدید شده که برای ۴۹۷ واحد پرونده تخلفاتی با ارزش ۷۰ میلیارد ریال تکمیل و در تعزیرات حکومتی رسیدگی شده است.

وی افزود: این عملکرد و تعداد پرونده متشکله صرفاً در گشت های مشترک بوده و ضابطین این اداره کل بنا بر وظیفه ذاتی خود در نظارت بر بازار نسبت به شناسایی کسبه متلخف اقدام که در پرونده های ارسالی از سوی دستگاه های متولی صرفاً در حوزه کالا و خدمات از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۴ هزار و ۷۹۸ پرونده در شعب تعزیرات حکومتی رسیدگی و مختومه شده است.

عباس زاده محمودی با اشاره به مشکلات و نارضایتی ها در صنف خبازان تصریح کرد: روز گذشته کارگروه اقدام مشترک استان توسط این اداره کل با حضور دستگاه های متولی و ناظر بر بازار تشکیل شد که مواردی از جمله آسیب شناسی طرح جدید مربوط به نانوایی ها، نحوه اجرای طرح، شناسایی متخلفین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی گفت: تمامی خبازی های سطح استان مجهز به دستگاه کارت خوان شده اند و با توجه به شرایط پیش بینی شده بر روی این دستگاه ها حتی اگر اینترنت قطع باشد مانع از دریافت و ثبت اطلاعات نیست و توزیع نان صرفاً از طریق کارت بانکی و بوسیله این دستگاه ها باید انجام شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی افزود: با اینکه در طرح جدید نظارت بر عملکرد ها تقویت یافته است، همچنان برخی از متصدیان خبازی که تعداد شان زیاد نیست تلاش بر انجام اقدامات خلاف قوانین و مقررات هستند که این هشدار داده می شود که متخلفین بدانند که فساد شناسایی و با مستندات کامل برخورد شدید تعزیری متوجه آنان می شود.

وی گفت: در اجرای طرح ویژه خبازی ها بدون شک قاچاق و سایر تخلفات حوزه آرد و نان کاهش و انتظار ما از شهروندان این است که هرگونه رفتار غیرقانونی را اگر شاهد هستند از طریق تماس با شماره های ۱۲۴ یا ۱۳۵ و یا مراجعه حضوری به ادارات تعزیرات حکومتی و جهاد کشاورزی نسبت به ثبت شکایت و یا اعلام گزارش اقدام کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}