کد مطلب: 56138
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان:
سپاه پیشتاز در تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه آسیب های اجتماعی/بسیاری از نهادها اقدامی دراین خصوص انجام ندادند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سپاه تنها نهادی است که به عنوان اولین دستگاه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه آسیب های اجتماعی گام برداشته است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
 
به گزارش زاهدنیوز، محمدعلی حمیدیان در بازدید سرزده از کمپ های ترک اعتیاد و اقدامات سپاه در قالب قرارگاه جواد الائمه(ع) و پاتوق های معتادین در حاشیه شهر زاهدان که به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زاهدان انجام شد، در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در 11اردیبهشت ماه سال 95 در جلسه ای که بیش از سه ساعت با مسئولان داشتند، چهار آسیب اجتماعی شامل حاشیه نشینی، اعتیاد به مواد مخدر، طلاق و مفاسد اخلاقی را ذکر کردند و درخواست مبارزه و مقابله با آنها را داشتند.
وی ادامه داد: متاسفانه منویات مقام معظم رهبری در حوزه آسیب های اجتماعی را بسیاری از ادارات عملیاتی نکردند و تنها نهادی که از همان ابتدای پای کار آمده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.
این مسئول با بیان اینکه برگزاری جلسات و مصوبه داشتن بدون کار عملیاتی فایده ای ندارد، تاکید کرد: ما بارها اعلام کرده ایم که اگر نهادی و یا فردی کار عملیاتی در این خصوص انجام داده است اعلام کند، چراکه آمادگی راست آزمایی آنها را داریم.
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان اظهار کرد: از همان روزهای نخست که این آسیب ها توسط مقام معظم رهبری بیان شد، در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری به دنبال تحقق این فرامین در استان بودیم و امسال نیز این روند ادامه دارد و خوشبختانه هم اکنون برنامه های ما با طرح ها و اقدامات سپاه پیوند خورده است.
حمیدیان تصریح کرد: ما به دنبال رفع موازی کاری ها و افزایش هم افزایی هستیم که در این راستا جلسات متعددی برگزار و چندین بار از روند کارها در مناطق حاشیه شهر به مثل شیرآباد بازدید شده است.
وی با بیان اینکه سپاه به عنوان اولین نهادها در عرصه عملیاتی منویات مقام معظم رهبری در زمینه آسیب های اجتماعی است، تاکید کرد: سپاه به دنبال آن است که با تمام توان با آسیب های اجتماعی مبارزه کند.
شایان ذکر است در این بازدید مسئولان ضمن آشنا شدن با مشکلات منطقه برای بهبود وضعیت و رفع موانع برنامه ریزی های لازم را انجام دادند.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}