کد مطلب: 56426
 
به همت شهرداری زاهدان صورت خواهد گرفت
افتتاح و اجرای بیش از ده ها پروژه عمرانی ؛فرهنگی و اجتماعی به مناسبت هفته ی دولت
زاهدنیوز/محمدامیربراهویی معاون خدمات شهر شهرداری زاهدان به مناسبت عیدقربان و آغاز "هفته دولت" در جمع نمازگزاران محله کارخانه نمک مسجد جامع عثمانیه حضور یافت و قبل از خطبه های نماز جمعه به ایراد سخن پرداخت.
تاریخ انتشار : جمعه ۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۰
 
به گزارش زاهدنیوز از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل؛ براهویی ضمن گرامیداشت عیدقربان ، درخصوص نقش و جایگاه شهیدان رجائی وباهنر گفت: شهیدان رجائی وباهنر نماد ماندگار مردم سالاری دینی و وحدت ملت و دولت در مسیر پیشرفت و سرافرازی انقلاب اسلامی ایران بودند.

معاون خدمات شهر شهرداری زاهدان بااشاره به اینکه مشروعیت واقتدار هر نظام و دولتی برپایه مردم استوار هست افزود: اقتدار و مشروعیت دولتها در سایه مردم معنی پیدا میکند و پشتوانه و حمایتهای مردمی هستند که به دولتها اقتدار و عزت میدهند و نیازمند این پشتوانه جلب اعتماد مردم با خدمتگذاری صادقانه و دلسوزانه برای مردم هست.

محمدامیربراهویی در ادامه یادآور شد: نگاه رهبرمعظم انقلاب اسلامی ایران در مسئله حکومتداری ، نگاه برگرفته از اسلام ناب محمدی هست و در این زمینه مقام معظم رهبری می فرمایند که دولت بعنوان کارگزار ملت هست و ازملت بعنوان کارفرمای دولت یادمیکنند. معاون خدمات شهر زاهدان در ادامه به وضعیت درآمدی شهرداری زاهدان و مشکلات حاصل از رشد جمعیتی شهر که برخواسته از خشکسالیهای دهه های اخیر و مهاجرت روستاییان به شهر زاهدان اشاره نمود و عنوان داشت : امروز خرسندیم که درقالب ستادبازآفرینی شهری نگاه دولت درسطح ملی و استانی برای توسعه مناطق حاشیه شهر معطوف گردیده و دولت تدبیر وامید نگاه ویژه ای به رفع مشکلات حاشیه شهردارد.

وی با اشاره به سیاستهای ابلاغی شورای اسلامی شهرزاهدان و برنامه های مدنظر مهندس پربار شهردار زاهدان به بیان برخی از طرحها و برنامه ها و پروژه های قابل افتتاح، در حال احداث و آماده کلنگ زنی در هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال پرداخت. وی پروژه های شاخص شهرداری زاهدان را به شرح ذیل اعلام نمود:


پروژه های قابل افتتاح :
- بازسازی بلوار جمهوری حدفاصل خیابان دانش تا بلوار بزرگمهر، بهسازی و روکش آسفالت خیابان های سعدی، مسیل آذرخشی، شهید بهشتی، البرز، بلوار پیامیر اعظم (ص)، بلوار یادگار امام، معابر حاشیه شهر، معابر سطح منطقه یک شهرداری و...
- احداث جایگاه معاینه فنی و تست خودروهای دوگانه سوز
- بهسازی و تجهیز پارک لاله و احداث زمین چندمنظوره ی بازی های ساحلی

پروژه های قابل کلنگ زنی:
-بازسازی و تجهیز پارک شهر
-بازسازی و بهسازی میدان شهدا
- پیاده رو سازی بلوار بزرگمهر حدفاصل خیابان دانش تا دانشجو
- پیاده روسازی بلوار خرمشهر حدفاصل میدان مشاهیر تا ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
- احداث گلخانه گیاهان بومی

پروژه های مشارکتی با بخش خصوصی
-احداث باغ وحش در مجموعه پارک ملت
-احداث مجموعه گردشگری و سنتی
-تکمیل عملیات ساختمانی، تاسیسات و فروش واحدهای تجاری و مسکونی مجتمع سعدی

محمدامیربراهویی در پایان به اقامه نماز در میان شهروندان ایستاد و پس از آن نیز پاسخگوی سوالات و مطالبات و درخواستهای مردمی شد.
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}