کد مطلب: 57876
 
یک کارشناس مذهبی؛
اخلاق و رفتار حضرت علی(ع)، کلاس درس امروز ماست/ دعای خیر پدر، ضامن خوشبختی انسان
یک کارشناس مذهبی گفت: تا زمانی که پدر و مادر زنده اند برای شادی و رضایت آنها بکوشیم و اگر از دنیا رفته اند بازهم نباید فراموش شوند و دعای خیر پدران می تواند برای خوشبختی انسان موثر باشد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
 
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی با تبریک ولادت مولود کعبه، حضرت علی(ع) و روز مرد در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرماید خط درشت نامه عمل انسان مومن، محبت علی ابن ابیطالب(ع) است ودرجایی دیگر نیز فرمودند که من و علی پدران این امت هستیم و باید سیره و رفتار پدران امت اسلامی برای زندگی همه ما مسلمانان درس و الگو باشد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به روز پدرافزود: باید همیشه توجه داشته باشیم که روز پدردر طول عمر یک انسان است و باید همیشه قدردان پدر و مادر بود و با آنها با نهایت ادب و فروتنی صحبت کنیم و تا زنده اند از خدمت به آنها دریغ نکنیم آنچنان که امام زین العابدین(ع) می فرمایند خداوند به من توفیقی بدهد تا آنچنان که از یک سلطان باعظمت میترسم از پدر و مادرم حساب ببرم تا بتوانم به آنها خدت کنم.

وی ادامه داد: تا زمانی که پدر و مادر زنده اند برای شادی و رضایت آنها بکوشیم و اگر از دنیا رفته اند بازهم نباید فراموش شوند و طلب مغفرت و کار نیک برای آنها بسیار اثر داشته و دعای خیر پدران می تواند برای خوشبختی انسان موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه باید از اخلاق و نحوه برخورد حضرت علی(ع) با اطرافیانشان درس گرفت، گفت: زندگی آن امام در تمام لحضات زندگی پربرکت ایشان درس است چه رفتارشان با خانواده و چه رفتارشان با مردم و فقرا، چراکه ایشان نهایت توجه را به فرزندان و فقرا و یتیمان داشتند و همانطور که می دانیم به یتیم نوازی نیز مشهورند.

امام جمعه ایرانشهر گفت: امام علی(ع) در نامه 31 نهج البلاغه یکی از ریزترین و مهم ترین نکات زندگی یک انسان را بیان کرده اند اما یکی از نقطه ضعف های امت اسلامی این است که به پندهای ایشان توجهی نمی شود و سراغشان نمی رویم.

وی تصریح کرد: اگر پیامبر اعظم و حضرت علی(ع) امروز در میان ما بودند ما را به دو نکته دعوت می کردند اول اختلافات را کنار گذاشته و وحدت داشته باشیم و دومی نیز رعایت اخلاق چرا که گمشده عصر حاضر اخلاق است.

ابطحی با اشاره به اینکه در اسلام برای رفع بیماری ها سفارشات متعددی داریم خاطرنشان کرد: یکی از سفارشات اسلام، رعایت نظافت و دیگری مطیع طبیب بودن است چرا که خود حضرت علی(ع) وقتی ضربت خوردند برای ایشان طبیب آوردند و ایشان نیز به حرفهای طبیبشان عمل کردند.

وی با اشاره به بیماری کرونا نیز خاطرنشان کرد: این روزها متاسفانه امت اسلامی مبتلا به یک بلیه ای شده اند و این که مومنان نتوانند با خیال راحت در مجالس و مجامع عمومی و مراسمات مذهبی حاضر شوند یک درد و بلا است و برای رفع آن هم باید دعا کنیم و هم به توصیه طبیبان جامعه که دلسوزان جامعه هستند توجه کنیم و بدانیم که این بیماری و مشکلات رفتنی هستند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}