کد مطلب: 54347
 
گزارشی از تزریق امید در دل محرومان جنوب شرق؛
احداث جاده در مناطق روستایی و صعب العبور هدیه سپاه پاسداران به مستضعفین/ دعای خیر مردم بدرقه راه جهادگران سپاه
"مورتان" روستایی در بلوچستان است که مردمانش به علت نبود جاده هنگام بیماری دیگر امیدی برای رفتن به شهر نداشته و برای مایحتاج روزمره شان به کشور پاکستان می رفتند اما امروز به همت تلاش سپاه پاسداران امید در دلشان تزریق و 79 کیلومتر جاده برایشان احداث شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۸
 
به گزارش زاهدانه، اقدامات بی نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق برای محرومیت زدایی، آبادانی و شکوفایی کشور بر هیچکس پوشیده نیست. بگونه ای که تاکنون اقدامات بسیار زیادی در حیطه های محرومیت زدایی، اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی و غیره توسط این نهاد مردمی صورت گرفته که افتتاح و راه اندازی 42 بیمارستان صحرایی و یا افتتاح 823 پروژه عمرانی تنها نمونه ای از اقدامات شایسته در استان پهناور سیستان وبلوچستان است.
علی ای حال با ارائه چنین خدماتی در استانی که مردمانش به وسعت پراکندگی جغرافیایی با مشکلات زیادی همچون خشکسالی، بیکاری و نواقصی در حوزه های مختلف اعم از بهداشت و سلامت وغیره دست وپنجه نرم می کنند امروز شاهد آنیم که مردمانش در دوردست ترین نقاط آن بواسطه تلاش جهادگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چهره ای خندان به خود گرفته؛ براستی که این چراغ هیچگاه خاموشی ندارد چرا که دعای خیر هزاران نفر بدرقه جهاد گرانی می شود که امروز اقدام خیرانه و جهادگونه آنان مرهمی بر دل محرومان شده تا از امکانات رفاهی بهره مند شوند.

ساخت 79 کیلومتر جاده در منطقه صعب العبور مورتان شهرستان سرباز
"مورتان" روستایی در بلوچستان که بیش از دیگران مهربانی را ستایش می کند، جاده ای صعب العبور به طول 79 کیلومتر که ساعت ها طول می کشید تا روستائیان بتوانند از آن عبور کنند و به هنگام بیماری دیگر امیدی برای رفتن به شهر نداشتند و یا برای مایحتاج روزمره شان به کشور پاکستان می رفتند به همت تلاش سپاه پاسداران و قرارگاه منطقه ای جنوب شرق امروز تمام مشکلاتشان حل شده است.

میر خالد له له زهی یکی از اهالی روستای مورتان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محرومیت زدایی و آبادانی کشور اظهار داشت: برای رسیدن به روستای مورتان باید مسیر 60 کیلومتری را هشت ساعت با ماشین طی می کردیم اما امروز به لطف خدا و تلاش سبز پوشان سپاه پاسداران تردد در این مسیر به آسانی و در مدت 45 دقیقه انجام می شود.
وی با بیان اینکه سپاه در کنار مقوله امنیت و دفاع از کشور به فکر ایجاد اشتغالزایی برای جوانان است، گفت: فعالیت های شایسته سپاه باعث شده چهره محرومیت از استان برچیده شود بگونه ای که امروز به برکت انقلاب اسلامی و همت سپاه پاسداران شاهد شکوفایی و پیشرفت در عرصه های گوناگون علمی، فرهنگی، اعتقادی، اقتصادی و غیره هستیم.

احداث جاده در مناطق روستایی و صعب العبور هدیه سپاه پاسداران به مستضعفین
له له زهی در ادامه احداث جاده در مناطق روستایی و صعب العبور را از جمله اقدامات مهم و امید بخش سپاه و قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق برای کمک به محرومین عنوان کرد و افزود: استفاده از ظرفیت نیروهای بومی اهم از شیعه و سنی در دسته های رزمی برای ایجاد امنیت در منطقه علاوه بر پایدار بودن امنیت زمینه اشتغالزایی را نیز فراهم کرده است.

دعای خیر محرومان بدرقه جهادگران سپاه
وی در ادامه به افتتاح بیمارستان های صحرایی در نقاط دور دست استان اشاره کرد و ادامه داد: دعای خیر مردم بدرقه راه همیشه سرافراز نیروهای پاسدار است زیرا درمان و معالجه بیمارانی که از هیچ امکانات بهداشتی برخوردار نیستند از جمله اولویت های این نیروهای مردمی است بگونه ای که تاکنون قریب به 2 میلیون نفر از خدمات شایسته سپاه در حوزه سلامت استفاده کرده اند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark