کد مطلب: 55337
 
گزارشی از بدرقه گروه های جهادی در سیستان وبلوچستان؛
اردوهای جهادی تمرینی برای خود سازی/ از حضور دارنده مدال المپیک کشور در گروه های جهادی استان تا حک خنده بر لبان مستضعفین
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان اردوهای جهادی را تمرینی برای خودسازی جوانان عنوان کرد و گفت: شما جوانان و جهادگران مومن و متعهد انقلاب اسلامی با حضور در این گروه ها از مال و جان خود در راه خدا جهاد کرده لذا اجری عظیم در این راه دارید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
 
به گزارش زاهدانه، در حالی آخرین روزهای اسفندماه را سپری می کنیم که همه مردم برای تفریح به بهترین نقاط و خوش آب و هوا در حال برنامه ریزی هستند. اما در این همه هیاهو هنوز هم در گوشه و کنار شهر جوانانی کم ادعا و پر دغدغه وجود دارند افرادی که می خواهند راه جهادگرانی را ادامه دهند که روزگاری نه چندان دور پس از پیروزی انقلاب چه سختی ها که به جان نخریدند تا خنده ای بر لبان مردم مستضعف حک کنند و با سفر به مناطق محروم شیرین ترین خاطرات ایام نوروز و تعطیلات خود را در کنار مردم مناطق محروم به ثبت برسانند.


از همین رو کوله باری ساده و سبک آماده کرده و پس از پیمان مجدد با شهدا عازم رفتن می شوند.
آری صبح امروز عده ای از جوانان بسیجی و انقلابی در قالب 50 گروه جهادی به مناطق محروم استان سیستان وبلوچستان سفر کرده تا در این ایام دل از تمامی تعلقات دنیوی جدا کرده و به دور از خانواده، به دور از راحتی، آسایش به امید ساختن خانه‌های کوچک و یا دلی بزرگ به سفری معنوی رهسپار شوند.
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان صبح امروز در مراسم بدرقه جهادگران استان که در حسینیه شهیدان جهانزاده برگزار شد ضمن تبریک ایام به مناسبت ولادت با سعادت دخت نبی مکرم اسلام(ص) و روز مادر اظهار داشت: باید از سیره، روش و منش آن حضرت و فرزندان گرامیش در طول زندگی الگو بگیریم.


سرهنگ محمد ناظری با بیان اینکه جهادگران مصداق عینی آیات نورانی قرآن هستند، گفت: شما جهادگران و جوانان مومن و متعهد انقلاب اسلامی با حضور در این گروه ها از مال و جان خود در راه خدا جهاد کرده لذا اجری عظیم در این راه دارید.
وی با بیان اینکه در ایام عید باستانی نوروز جهادگران از خانه و خانواده خود جدا شده و در مناطق محروم به خدمت رسانی به مردم مستضعف می پردازند، افزود: در این راه شما جهادگران باید کار جهادی را فرهنگ سازی کرده و به دیگران انتقال دهید تا این کار با عظمت ترویج و فرهنگ سازی شود.
ناظری اردوهای جهادی را مقدمه ای بر ظلم ستیزی عنوان کرد و ادامه داد: حضور شما در این مناطق نشان از مبارزه با ظلم ستیزی است که این محرومیت از رژیم ستم شاهی بوده و برجای مانده؛ از همین رو شما بسیجیان با روحیه ظلم ستیزی و دشمن شناسی در این راه قدم نهادید.
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه مطالبه گری مورد غفلت واقع شده است، بیان کرد: جهادگران باید مطالبه گری از مسئولان داشته باشند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان نیز در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه از اعزام 50 گروه جهادی در ایام نوروز به مناطق محروم جنوب شرق خبر داد و گفت: ابتکار جهادی اعزام این گروه ها تلفیقی از اقشار مختلف تشیع و تسنن است.
سرهنگ علی اکبر جعفری در با بیان اینکه بسیج سازندگی با هدف گسترش روحیه جهادی و محرومیت‌زدایی مناطق محروم تشکیل شده است، اظهار داشت: پروژه‌های اجرایی توسط بسیج سازندگی، پروژه های زودبازده و کم هزینه است که بر این اساس اولویت اجرای این پروژه ها نیز خدمات رسانی به مردم در مناطق محروم است.


وی شعار سال گروه های جهادی را " خدمت بی منت " بیان کرد و ادامه داد: اردوهای جهادی نوروز از 20 اسفندماه آغاز و تا 20 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد بگونه ای که این گروه ها در این ایام اقدام به پیشرفت و آبادانی مناطق و همچنین خدمت رسانی به مردم در نقاط محروم می کنند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان در ادامه فعالیت کلی این گروه ها را 21 هزار نفر روزکار عنوان کرد و گفت: این افراد اقدام به فعالیت در 20 عرصه اجتماعی، اقتصاد مقاومتی و پزشکی، 50 عرصه عمرانی و 30 عرصه فرهنگی و ورزشی خواهند کرد.
گفتنی است یوسف کرمی قهرمان تکواندوی کشور از امروز به جمع جهادگران شهرستان دلگان برای کمک به مردم در مناطق محروم سیستان وبلوچستان حضور یافته است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark