کد مطلب: 57975
 
شهردار زاهدان عنوان کرد؛
ضرب الاجل 3ماهه برای تغییر و تحول در نظافت شهر زاهدان/حفاری های شرکت گاز عامل افزایش نارضایتی شهروندان است
عبدالقادر پربار گفت: ضروریست در زمینه نظافت شهر تغییر و تحول اساسی طی برنامه سه ماهه صورت پذیرد تا وضعیت نظافت شهری به سمت و سوی مطلوبتری پيش برود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۵
 
به گزارش زاهدنیوز ، نظافت شهری به عنوان نخستین مؤلفه در خودنمایی یک شهر و فاکتور اساسی در مدیریت شهری، یکی از خواسته‌های عمومی مردم است، شهرستان زاهدان به عنوان یکی از کلان شهرهای کشور نیازمند توجه بیشتر دراین زمینه است چراکه با شروع عملیات گازرسانی استان ، حفاری شرکت های گاز، وضعیت نامطلوبی را در بسیاری از کوچه ها و خیابان ها شهر زاهدان ایجاد و موجبات نارضایتی شهروندان را ایجادکرده است که این موضوع رسیدگی بیشتر مسئولین و مدیریت شهری پایدار با توجه بیشتر به کیفیت محیط شهری یعنی همان فضای شهر و چشم‌انداز شهری را می‌طلبد.

حفاری های شرکت گاز عامل افزایش نارضایتی شهروندان است
عبدالقادر پربار شهردار زاهدان در نشست بررسی وضعیت خدمات شهری، بیان کرد: نظافت شهر یک ضرورت مهم جهت حفظ سلامت شهر و شهروندان، ارتقای سیما و منظر شهری است که در نهایت رضایت‌مندی شهروندان را در پی خواهد داشت و  ضروریست در زمینه نظافت شهر تغییر و تحول اساسی طی برنامه سه ماهه صورت پذیرد تا وضعیت نظافت شهری به سمت و سوی مطلوبتری پيش برود و بتواند اثرگذاری بیشتری را در سطح شهر داشته باشد.

وی افزود: معاونت خدمات شهری باید در راستای نظافت شهری با بکارگیری مدیریت بهینه در امور و هماهنگی بیشتر با مناطق و شرکت‌های طرف قراداد شهرداری اقدام کند، همچنین سازمان مدیریت پسماند در خصوص معضل زباله‌گردی و نخاله های ساختمانی رها شده در سطح شهر آسیب شناسی و راهکارهای اساسی در این زمینه را بابهره‌گیری از تجارب کلان شهرهای دیگر ارائه دهد.

 محمد امیر براهویی معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان نیز در این نشست با تاکید برتقویت نظارت‌ برشرکت‌های خدماتی گفت: نیاز هست تا شرکت‌های خدماتی قوی و توانمند ازطریق فراخوان در راستای ایجاد رقابت بیشتر در حوزه امور شهری دعوت شوند.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده در کمیته تخصصی خدمات شهر مقرر شد شرکت‌هایی که توان لازم را در جهت بهبود خدمات شهری ندارند در اسرع وقت حذف، تا نسبت به جذب و بکارگیری شرکت‌های توانمند مبادرت شود.

براهویی بیان داشت: حفاری هاب شرکت گاز مشکلات عدیده‌ای را در زمینه نظافت و رفت و روب شهری، نازیبایی معابر، ترافیک و نارضایتی شهروندان بوجود آورده است که باید در اسرع وقت این شرکت، نسبت به جمع آوری حفاری‌ها با تسریع بیشتر اقدام نماید.

نظیر احمد هاشمزهی معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان‌ها نیز بیان کرد: در راستای نظافت شهری بایستی ابتدا مشکلات ریشه‌یابی و دلایل آن بررسی شوند؛ همچنین جهت رفع آن راهکارهای مناسب با بهره‌گیری از تجارب شهرهای موفق در زمینه نظافت شهری ارائه گردد.

وی ادامه داد: نظارت‌ها باید در سطح مناطق و نواحی محدودتر شود تا نتایج قابل قبولی در زمینه نظافت شهری صورت پذیرد، عدم ارائه آموزش های شهروندی و فرهنگ سازی مناسب بزرگترین دغدغه ما در شهر زاهدان است که تاکنون بصورت جد به آن پرداخته نشده است که بایستی این مهم تقویت شود.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}