کد مطلب: 57515
 
افزایش 25 درصدی پروازهای فرودگاه زاهدان در سال جاری/فرودگاه ها نقش مهمی در توسعه پایدار استان دارند
مدیرکل سابق فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵ درصد افزایش پرواز از فرودگاه‌ زاهدان به مناطق مختلف داشته‌ایم.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ طی مراسمی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ايران و جمعی از مسئولان و مدیران دستگاه‌های دولتی استان، مدیرکل جدید فرودگاههای سیستان و بلوچستان معرفی شد.

سیاوش امیرمکری در این مراسم بیان کرد: شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران دو وظیفه مهم بر عهده دارد که یکی مدیریت، راهبری و توسعه ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت شرکت و دیگری مدیریت و کنترل ترافیک در ۱۱۴ مسیر هوایی به طول ۹۵ هزار کیلومتر در فضای کشور است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها با بیان اینکه ۷۰ درصد ناوگان هوایی کشور متعلق به بخش خصوصی است، ادامه داد: داشتن ناوگان مناسب و تقاضای سفر با توجه به شرایط اقتصادی کشور می‌تواند شرکت‌های هواپیمایی را برای برقراری پرواز در مناطق مختلف کشور تشویق کند.

وی افزود: توجه به زیرساخت‌های حمل و نقل از عوامل مهم توسعه همه جانبه مناطق است و حمل ونقل هوایی از جمله مهمترین و تاثیرگذارترین عامل توسعه پایداراست.

امیرمکری در خصوص نقش فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان در توسعه پایدار این استان، تصریح کرد: پنج فرودگاه در این استان وجود دارد که باظرفیت های موجودامکان اعزام وپذیرش بیش از یک میلیون و پانصد هزار مسافر خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در موقعیت خاصی از کشور قرار دارد، بیان کرد: ساخت فرودگاه چابهار طرحی ملی است که با توجه به قرار گرفتن در یک منطقه استراتژیک از فرودگاه‌های مهم کشور خواهد بود. لذاوظیفه داریم برای تحقق این امر تلاش مضاعف نماییم.

امیرمکری با بیان اینکه طی سال‌های گذشته پروژه‌های بسیاری در فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان انجام شده خاطرنشان کرد: ساخت باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان و نصب سیستم روشنایی باند از جمله کارهای صورت گرفته است و مطالعه ترمینال جدید و ساختمان برج مراقبت از جمله برنامه‌های در دست اقدام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ايران در فرودگاه بین المللی زاهدان است.


وی در خصوص میزان ظرفیت مسافر فرودگاه‌های استان نیز بیان داشت: هم‌اینک ظرفیت جابه جایی بیش‌از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در فرودگاه های این استان وجود دارد که سال گذشته تنها ۶۰۰ هزار نفر اعزام وپذیرش انجام شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با توجه به نقش ویژه فرودگاه بین المللی زاهدان در حمل و نقل هوایی استان گفت: این استان با فاصله زیادی که تا مرکز کشور دارد نیازمند فرودگاه های خوب و استاندارد و همچنین مسیرهای پروازی جدید است.

وی از چابهار به عنوان دروازه اقتصاد منطقه یاد کرد و گفت: طرح فرودگاه چابهار در حال انجام است و امیدواریم باعث اقتصادی پویا در منطقه باشد.

مدیرکل سابق فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: پنج فرودگاه در این استان وجود دارد که فرودگاه بین المللی زاهدان از نظر زیر ساخت یکی از بهترین فرودگاه‌های کشور است.

حسن اعرابی مقدم ادامه داد: هر هفته ۱۰۰ پرواز داخلی از طریق فرودگاه بین المللی زاهدان به نقاط مختلف کشور انجام می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵ درصد افزایش پرواز از فرودگاه‌ زاهدان به مناطق مختلف داشته‌ایم.

مدیرکل سابق فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سایر فرودگاه‌های این استان به دلیل پرواز کم، کمبود نیروی انسانی عملیاتی و عدم ماندگاری نیرو در این شهرها همواره دچار چالش است.

علی جزینی زاده در این مراسم با دریافت ابلاغ مدیرکلی اش از رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت گفت: امیدواریم با همدلی و اعتماد دو سویه در بین کارکنان بتوانیم به سوی اهداف شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ايران گام برداریم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}