کد مطلب: 56561
 
روایت تلخ فعال زن اماراتی از شکنجه خود در زندان ولیعهد ابوظبی
یک فعال زن اماراتی که توسط نیروهای امنیتی این کشور شکنجه شده گفت که شکنجه وی با چراغ سبز محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی صورت گرفته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۴
 
به گزارش زاهدنیوز به نقل از الجزیره، "مریم سلیمان البلوشی" فعال زن اماراتی که در بند حکومت امارات به‌سر می‌برد از شرایط بد محل حبس و همچنین شکنجه شدید خود سخن گفت و تأکید کرد که این شکنجه‌ها با چراغ سبز محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی صورت گرفته است.
البلوشی در اظهاراتی که مرکز بین‌المللی عدالت و حقوق بشر در حساب خود در توئیتر آن را منتشر کرده تأکید کرد که بازجویی از وی سه ماه به‌طول انجامیده و سپس او را مجبور به امضای اعترافاتی کرده‌اند که زیر شکنجه اخذ شده است.
این فعال زن اماراتی با اشاره به اوضاع بد زندان "الوثبه" گفت بارها درخواست کرده به زندان دیگری منتقل شود، اما هربار با شکنجه بیشتری روبه‌رو شده به‌گونه‌ای که دست و پای او را برای مدت سه روز با زنجیر بسته‌اند.
نیروهای امنیتی دولت امارات مریم سلیمان البلوشی را که دانشجوی سال آخر دانشکده تکنولوژی شهر کلباء است به‌اتهام مبارزه با تروریسم دستگیر کردند و این در حالی است که او پیش از دستگیری به یک خانواده سوری ۲۳۰۰ درهم کمک کرده است.
البلوشی گفت که دستگاه‌های امنیتی امارات مانع ملاقات وکلا با او شده‌اند.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}