کد مطلب: 58181
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خبرداد؛
بهره مندی بیش از 1400 زندانی از آموزش های فنی و حرفه ای در سیستان و بلوچستان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان از بهرمندی ۱۴۳۸ نفر از زندانیان استان از آموزش های مهارتی در قالب ۹۷ دوره آموزشی در سال۹۸ خبر دا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۵
بهره مندی بیش از 1400 زندانی از آموزش های فنی و حرفه ای در سیستان و بلوچستان
 
خداداد اولیائی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار زاهد نیوز؛ بیان کرد: فنی و حرفه ای برای زندان های سراسر استان برنامه ها و کارگاه های آموزشی موردنیاز زندانیان به منظور مهارت اموزی و جلوگیری از بازگشت مجدد فرد به زندان برگزار می کند در سال ۹۸ هزار و 438 نفر از زندانیان سطح استان در قالب ۹۷ دوره آموزشی از آموزش های مهارتی بهرمند شده اند.

وی افزود: این آموزش های علاوه بر ایجاد اعتماد به نفس در افراد می تواند نقش تعیین کننده ای را در ایجاد اشتغال مولد و پایدار پس از دوران محکومیت برای زندانیان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای برای بانوان و آقایان در زندان ها برگزار می شود سال گذشته قریب به ۳۰ هزار آموزش و فنی و حرفه ای در استان برگزار شده است که این آموزش ها در رشته های برق، مکانیک، جوشکاری، فن آوری اطلاعات و کامپیوتر، خیاطی، قالی بافی، آرایشگری، سوزن دوزی و غیره بوده است.

اولیایی تاکید کرد: زندانیان آموزش دیده پس از آزادی از زندان می توانند از تسهیلات اشتغال زایی فنی و حرفه ای استفاده کنند و اشتعال زایی برای زندانیان پس از آزادی یکی از اهداف آموزش های فنی و حرفه ای است، همچنین زندان زاهدان این امکان را فراهم کرده تا زندانیان در کنار آموزش های فنی و حرفه ای مشغول به کار شوند و در دوران حبس خود درآمد زایی داشته باشند و حتی پس از آزادی نیز فرد می تواند در همان حرفه ای که آموزش دیده مشغول به کار شود.

وی با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به زندانیان، گفت: زندانیان پس از تحمل دوران حبس در صورتی که حرفه‌ای را آموخته باشند بازگشت مجدد آن‌ها به زندان به حداقل می‌رسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تمام زندانیان متقاضی حرفه‌آموزی در مرکز سیدالشهدا مشغول یادگیری حرفه هستند و پس از آزادی نیز از طریق اداره مراقبت بعد از خروج، وام خود اشتغالی دریافت می‌کنند تا بازگشتی سعادتمندانه به جامعه داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}