کد مطلب: 57100
 
هواشناسی سیستان و بلوچستان رتبه سوم شبکه پایش کشور را کسب کرد
رئیس اداره شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در ارزیابی سال 2018 سازمان هواشناسی کشور، شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان برای سومین سال متوالی جزو برترین های سازمان هواشناسی کشور در شبکه پایش شناخته شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
 
محمود دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: شبکه پایش هوشناسی استان در آخرین ارزیابی سالانه سازمان هواشناسی کشور در کنترل کمی ارسال بهنگام گزارش های سینوپ و متار مقرر در رتبه سوم کشور قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور متشکل از صدها ایستگاه هواشناسی است، اظهار کرد: برای کنترل و بهبود عملکرد این شبکه، هر ماه ارزیابی های مختلفی از وضعیت کاری استان های مختلف انجام می شود.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پس از پایان ارزیابی های ماهانه هر سال، ارزیابی سالانه ای از وضعیت شبکه های پایش استان های کشور انجام می شود که خوشبختانه امسال شبکه پایش هواشناسی استان به همت کارشناسان همدیدی سراسر استان، با صعود دو پله ای نسبت به سال گذشته، در رتبه سوم کشور قرار گرفت.

دیانتی افزود: این رتبه در حالی بدست آمده که برخی نقاط سیستان و بلوچستان با مشکلات جدی بسترهای ارتباطی مواجه است، به طوری که گاهی بستر ارتباطی قطع یا ارتباط آن به کندی ممکن می باشد.

وی اضافه کرد: در واقع مهم ترین زیرساخت ایستگاه های هواشناسی بستر ارتباطی می باشد که هنوز در برخی نقاط استان با مشکلاتی همراه است.

وی در ادامه با بیان اینکه این سومین سال متوالی است که شبکه پایش هواشناسی استان در بین پنج استان برتر کشور قرار می گیرد، گفت: در ارزیابی سال 2018 استان های مازندران و گلستان با اختلاف 9صدم درصد با سیستان و بلوچستان به ترتیب در رتبه های اول و دوم قرار گرفتند.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به ارزیابی ایستگاه ههای دریای کشور نیز اشاره کرد و افزود: در این ارزیابی ایستگاه هواشناس دریایی چابهار با ارسال به هنگام 100 درصد گزارش های جوی و بدون داشتن عدم ارسال گزارش، رتبه نخست در بین ایستگاه های دریایی کشور قرار گرفت.

دیانتی در بخش دیگری به وضعیت ایستگاه های فرودگاهی مشمول استاندارد «ایزو» کشور اشاره کرد و ادامه داد: اداره هواشناسی فرودگاهی زاهدان در این ارزیابی بالاتر از فرودگاه های مهرآباد، اردبیل و مشهد قرار گرفت و جزو 2 ایستگاه برتر در این بخش شناخته شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}