کد مطلب: 55347
 
به مناسبت سالگرد شهدای تاسوکی؛
راه بندان خونین در جاده زابل ـ زاهدان/ 22 شهید در 25 دقیقه جهنمی
تنها چند روز به آغازین روزهای سال 85 مانده بود که گروهک تکفیری ریگی با شهادت 22 نفر در مسیر زابل – زاهدان جنایت هولناکی را رقم زد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
 

به گزارش زاهدانه به نقل از عصرهامون، آخرین روز های سال 1384 در استان سیستان و بلوچستان منطقه تاسوکی جنایت هولناک و تکان دهنده ای با عنوان جهاد و مبارزه در راه خدا انجام شد جنایتی که 22 انسان بی گناه قربانی افکار پوچ گروهک های تکفیری شدند تا به نام دین با هدف اختلاف بین مذاهب جان تعدادی انسان را بگیرند.
اين حادثه تروريستى شامگاه پنجشنبه در محدوده پل شيله زابل در ۵ كيلومترى «تاسوكى» كه حدود ۱۵ دقيقه با كشور افغانستان فاصله دارد در حالى به وقوع پيوست كه گروهى از اشرار مسلح در لباس پليس اقدام به ايجاد ايست بازرسى در محل مذكور كرده و با توقیف خودرو ها در 25 دقیقه 22 مرد را در مقابل همسر و فرزند به شهادت رسانده و 7 نفر را به گروگان گرفته و به داخل مرز افغانستان گريختند.
علی ای حال از اولين ساعات بامداد جمعه بيمارستان زابل شاهد شرايط بسيار نگران كننده و صحنه هاى دلخراشى از مجروحان بود به طورى كه خون سراسر راهروهاى بيمارستان را پوشانده بود و مردم با هجوم به بيمارستان براى شناسايى گمشدگان خود سراسيمه به اين طرف و آن طرف مى دويدند.
در این حادثه 6 نفرنیز مجروح شدند که یکی از این افراد حسنعلی نوری فرماندار اسبق زاهدان بود که مورد اصابت 8 گلوله قرار گرفت اما با تلاش پزشکان نجات یافت.
در این حادثه دلخراش، دانش آموز سیزده و چهارده ساله نیز به جرم بسیجی بودن و داشتن کارت بسیج دانش آموزی به شهادت رسیدند.
با این حال  چیزی از این حادثه نگذشته بود که رد پاى انگليس و آمريكا در حمله اشرار رویت شد.

14 فرودین ماه 85 سردار احمدی مقدم فرمانده انتظامی اسبق استان در جمع خبرنگاران عنوان کرد آخرين پيگيرى براى دستگيرى تروريستهاى فرارى سيستان با رايزنى ديپلماسى صورت مى گيرد .
وی با اشاره به اين ماجرا كه منجر به كشته شدن ۲۲ تن شد، گفت: پيگيرى هاى صورت گرفته در خصوص شناسايى و دستگيرى عاملان اين جنايت از طريق رايزنى هاى ديپلماسى و از سوى مقامات وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات انجام مى شود.
 سردار احمدى مقدم افزود: از آنجايى كه در حال حاضر اطلاعاتى در خصوص محل فرار اين افراد در پاكستان و يا افغانستان و دسترسى به آنها وجود ندارد، از اين رو پيگيرى ها به شكل ديپلماسى دنبال مى شود.
4 اسفند ماه سال 88 عبدالمالک ریگی شروری که جنایات زیادی در جنوب شرق کشور مرتکب شده به همت سربازان گمنام امام زمان دستگیر شد.
"ریگی" با نام جعلی و گذرنامه افغانی در یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی قرقیزستان در مسیر  "دوبی" به "بیشکک"  در حال پرواز بود در اسفند ماه 88 در آسمان ایران سه فروند جنگنده  "نهاجا" که از پایگاه هوایی بندرعباس برخاسته بودند، هواپیما را مجبور به فرود در فرودگاه "بندرعباس" کردند.
که با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام زمان (عج) و حضور موثر "تامکت های نهاجا"  و اقدام به موقع در دستگیری  "ریگی" باعث شد تا این تروریست به هدف  مورد نظر خود یعنی "بیشکک" و دیدار با نماینده آمریکا نرسد و این نشان دهنده توان امنیتی  وزارت اطلاعات در دستگیری تروریست هاست. 
علی ای حال یکی از ثمرات خون مقدس شهدا ایجاد امنیت در کشور است که خون شهدای تروریستی نیز سبب ایجاد امنیت در این استان شد و هر سال با گرامیداشت این شهدا در منطقه تاسوکی نمادی از وحدت بین اقوام و مذاهب مختلف در استان سیستان و بلوچستان به نمایش گذاشته می شود ، امسال هم در آخرین پنجشنبه  اسفند ماه یازدهمین سالگرد شهدای مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز برگزار می شود.
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark