کد مطلب: 59037
 
توافق حذف دفترچه کارنه دو پاساژ محدوده تفتان و میرجاوه گام ارزنده در افزایش تبادلات مرزی
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از امضای تفاهنامه مشترک حذف دفترچه کارنه دو پاساژ در محدوده تفتان و میرجاوه در هشتمین اجلاس کمیته تجاری مرزی این استان و ایالت بلوچستان پاکستان به منظور افزایش مبادلات مرزی از طریق کاهش هزینه ترد ناوگان حمل و نقل حامل اقلام تجاری دو کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ ایوب کرد توسعه و بهبود روابط تجاری و اقتصادی دو جانبه به منظور گسترش تجارت مرزی را از اهداف این اجلاس مهم مرزی عنوان کرد و اظهار داشت: دراین اجلاس علاوه بر حذف دفترچه کارنه دو پاساژ ، طرفین در حوزه حمل و نقل بر امکان تردد کامیون های ایرانی حامل اقلام فاسد شدنی به مقاصد تعیین شده درCMR در داخل کشور پاکستان و تردد ناوگان بدون محدودیت در ساعت کاری گمرکات در کلیه مبادی خروجی تاکید نمودند.

وی راه اندازی گیت جداگانه برای تجار پاکستانی در مرز میرجاوه تا دو ماه آینده، ایجاد امکانات رفاهی برای رانندگان ایرانی در پارکینگ  NLCتفتان، یکمچ و پدگ پاکستان و تشکیل کمیته های رفع و حل اختلافات تجاری و بازرگانی با عضویت مسئولان زیربط از جمله حوزه حمل و نقل را از دیگر مفاد توافق شده در این اجلاس مهم مرزی عنوان کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین به منظور شفافیت در پرداخت هزینه های رسمی برای ناوگان حمل و نقل دو کشور، طرفین بر نصب هزینه رسمی قابل پرداخت توسط رانندگان در مقابل گمرکات میرجاوه و تفتان توافق نمودند.

گفتنی است هشتمین اجلاس کمیته تجاری مرزی استان سیستان و بلوچستان(جمهوری اسلامی ایران) و ایالت بلوچستان(جمهوری اسلامی پاکستان) به منظور بررسی مشکلات و رفع موانع تجارت مرزی، حمل و نقل و امور گمرکی بین دو کشور 29 و 30 مهرماه سال جاری در شهر کویته پاکستان برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}