کد مطلب: 57318
 
حملات پهپادی یمن به پایگاهی هوایی در جنوب عربستان سعودی
یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو عملیات تهاجمی علیه پایگاه هوایی «ملک خالد» در جنوب عربستان سعودی با استفاده از پهپادهای «قاصف K۲» انجام داد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ به نقل از دانا ؛ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، بامداد امروز- پنجشنبه- دو عملیات تهاجمی جدیدی با استفاده از پهپادهای «قاصف K2» علیه اهداف حیاتی در پایگاه هوایی ملک خالد در «خمیس مشیط» در منطقه عسیر در جنوب عربستان سعودی انجام دادند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این‌باره تصریح کرد، عملیات نخست بر ضد سامانه ارتباطات نظامی این پایگاه صورت گرفت و عملیات دوم انبارهای سوخت و ایستگاه سوخت‌رسانی به جنگنده ها را هدف قرار داد که هر دو عملیات دقیق و موفق بودند.

سرتیپ سریع خاطرنشان کرد، حمله به پایگاه هوایی ملک خالد در پاسخ به جنایت‌های ائتلاف سعودی در یمن و محاصره بیش از 4 ساله مردم این کشور صورت می‌گیرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن شب گذشته نیز اعلام کرد، اتاق عملیات مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی در منطقه «صامطه» در جیزان در جنوب غرب عربستان، هدف یک فروند موشک بالستیک قرار گرفت.

به گفته سخنگوی نظامی انصارالله، موشک با دقت بالا به هدف، اصابت کرده و شمار زیادی از نیروهای دشمن از جمله چندین فرمانده کشته یا زخمی شده‌اند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هفته گذشته نیز اعلام کردند مرکز تجمع نیروهای متجاوز سعودی در عسیر را با هفت فروند موشک بالستیک «زلزال 1» تخریب کرده‌اند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}