کد مطلب: 56814
 
رئیس هیئت وزنه برداری سیستان و بلوچستان:
مسابقات وزنه برداری قهرمانی جنوب شرق کشور در خاش برگزار می شود/ انجام وزنه برداری در بعد از انقلاب به شکل استاندارد
رئیس هیئت وزنه برداری سیستان و بلوچستان گفت: مسابقات وزنه برداری قهرمانی جنوب شرق کشور طی دهه فجر امسال در خاش برگزار می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹
 
محمد اسحاق نارویی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز افزود: در راستای تمرکز زدایی و تقویت شهرستانها، در حال برنامه ریزی برای اجرای مسابقات وزنه برداری قهرمانی جنوب شرق کشور در خاش طی دهه فجر امسال می باشیم.
وی اظهار کرد:مقدمات برگزاری این دوره از مسابقات انجام شده و هماهنگی هایی نیز با فرماندار خاش صورت گرفته است و امیدواریم برای اجرای این دوره از مسابقات تمامی مراحل قانونی و اداری طی شده و شاهد برگزاری آن در طی دهه فجر امسال باشیم.
وی در خصوص فعالیت هیئت وزنه برداری سیستان و بلوچستان در قبل و بعد از انقلاب نیز، اظهار کرد: در استان از سال 1342هیئت وزنه برداری استان فعال بوده اما در قبل از انقلاب وزنه برداری فرانسوی در ایران انجام می شد که بسیاری در کشور به واسطه غیر استاندارد بودن این نوع ورزش دچار بیماریهای نخاعی و ستون فقرات و اسکلتی شده بودند.
نارویی بیان کرد: تا اوایل انقلاب هیچگونه مدالی در استان در سطح ملی و بین المللی نداشته ایم اما پس از انقلاب با بهره گیری از روش وزنه برداری آلمانی که روشی استانداد بود و تجهیز سالن های وزنه برداری به ابزار استاندارد، رشته وزنه برداری رونق خاصی در سطح استان گرفت و هم اکنون قریب به 300وزنه بردار ساماندهی شده آقا و بانو در این رشته در سیستان و بلوچستان به انجام فعالیتهای ورزشی وزنه برداری مشغول می باشند.
وی گفت: در حال حاضر حدود 250ورزشکار آقا و 20ورزشکار بانو در این رشته ورزشی سازمان دهی شده اند و در بعد از انقلاب توانسته ایم در رده های مختلف، مدالهای رنگارنگی را به نام استان در سطح ملی و بین المللی به ثبت برسانیم.
رئیس هیئت وزنه برداری سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین دغدغه ورزشکاران وزنه بردار در استان نبود اسپانسر و منابع مالی ثابت است، بخش خصوصی و کارخانجات بزرگی به مثل سیمان سیستان و سیمان خاش و منطقه آزاد چابهار می توانند با قبول اسپانسری ورزشکاران، از دغدغه های آنان کاسته و در افتخار آفرینی آنها برای استان و کشور سهیم باشند.
وی تاکید کرد: ما هرچه به نهادها مراجعه می کنیم می گویند اعتبار ندارد، اگر اعتبار ندارند پس این اعتبارات کجا هزینه می شود؟ اگر این یک درصد اعتبارات به ورزش اختصاص داده می شد ورزشکاران استان دغدغه نداشتند و کاسه گدایی دستشان نمی گرفتند.
نارویی خاطر نشان کرد: مسکن و اشتغال از جمله خواسته ورزشکاران است که در قبال افتخار آفرینی هایی که برای استان و کشور می کنند حقشان بوده و اینها کوچکترین کاری است که می توان برای آنها انجام داد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}