کد مطلب: 49803
 
گفت وگوی خواندنی زاهدانه با خانواده شهید شیبک از مدافعان اسلام؛
همسرم سالها منتظر اعزام به سوریه بود/ دفاع از اسلام را وظیفه می دانست/ فرزندم خبر شهادت پدرش را باور نمی کند
همسر شهید مدافع اسلام در وصف خصوصیات اخلاقی همسرش می گوید: همسرم راه اسلام را خیلی دوست داشت و دفاع از اسلام برایش حائز اهمیت بود، گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بود از اینرو اگر نیاز باشد من حاضرم بار دیگر فرزندم را نیز برای دفاع از اسلام راهی میدان نبرد حق علیه باطل کنم.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۰
 
به گزارش زاهدانه، بر روی صندلی در حیات قاب عکس جوان 29 ساله ای دیده می شود که در چارچوب این قاب نام شهید مدافع اسلام که صبح دیروز وارد شهرستان زاهدان شد، حک کردند؛ به محض ورودمان صدای گریه های زنی سیه پوش توجه ما را به سمت خود جلب کرد. طبیعی بود اگر شیون و زاری می کرد چرا که در جوانی، داغدار همسرش شده بود ولی وقتی استواری و صبر زینبی او را می دیدی از صبر او به اعجاب می افتادی و قطعا به این باور می رسیدی که زینب وار همسرش را راهی میدان نبرد کرده و هم اینک نیز باید زینب وار یادگار عقیل را بزرگ کند.
شهدای مدافع اسلام همان هایی که برای دفاع از آرمان ها و ارزش های اسلامی کیلومترها دورتر از مرز جمهوری اسلامی به جانفشانی برخواستند. در وصف این شهدا باید گفت که آنان عمق انقلاب اسلامی را درک کرده و از حریم ولایت و حرم اهل بیت (ع) دفاع کردند از اینرو است که اقتدار نظام و هر آنچه داریم را مدیون خون آنان هستیم.
صدیقه اردونی همسر شهید عقیل شیبک در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه می گوید: هشت سال از زندگی مشترکمان می گذرد، روزهای خوب و شیرینی را در کنار همسرم سپری کردم بگونه ای که یوسف یادگار همسرم عقیل در زندگی است که اگر نیاز باشد او را هم فدای اسلام می کنم.
وی بیان می کند: پانزدهم فروردین ماه امسال بود که پس از سه سال چشم انتظاری بالاخره خبر از اعزام عقیل شد بگونه ای که با شنیدن این خبر بسیار خوشحال و مسرور بود.


همسر شهید در وصف خصوصیات اخلاقی همسرش ادامه می دهد: همسرم راه اسلام را خیلی دوست داشت و دفاع از اسلام برایش حائز اهمیت بود، گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بود از اینرو اگر نیاز باشد من حاضرم بار دیگر فرزندم را نیز برای دفاع از اسلام راهی میدان نبرد حق علیه باطل کنم و خودم نیز بعنوان پرچم داری استوار تحت لوای رهبری به دفاع بر خیزم.
در صورتی که اشک چشمانش جاری است، می گوید: خیلی سخت است هنوز دوازده روز بیشتر نمی گذرد که خبر شهادت همسرم را شنیدم.
همانطور که نگاهش خیره به در مانده ادامه می دهد: ساعت 22 دیشب بود که از طرف سپاه سلمان استان خبر شهادت همسرم را به ما اطلاع دادند همه مات و مبهوت به یکدیگر نگاه می کردیم آخر گفته بود زود بر می گردد تا دلمان را تسلی دهد.
اشک چشمانش را پاک می کند و می گوید: یوسف هشت سال بیشتر ندارد از وقتی جنازه پدرش را دیده شوکه شده است و مدام به من می گوید پدرم زنده است؛ فرزندم دیشب در خواب گریه می کرد و جیغ می کشید که پدرم زنده است.
همسر شهید ادامه می دهد: هر کسی در زندگی هدفی دارد و هدف همسر من این بود که مدافع اسلام باشد و بر این اساس مدافع حرم اهل بیت(ع) شد.


مادر شهید شیبک نیز به خبرنگار ما می گوید: من خواهر  شهید جهانی هستم؛ زندگی ما با انقلاب، جبهه و جنگ آغاز شد و از اینکه پسرم در راه اسلام به شهادت رسیده خوشحالم چرا که او عاشق اطاعت از دستورات رهبری بود.
در حالی که عکس فرزندش را بغل کرده می گوید: در شب آخری که برای وداع آمده بود حتی فکرش را هم نمی کردم به این زودی خبر شهادتش را بشنوم؛ فقط از ما حلالیت طلبید و رفت.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}