کد مطلب: 57110
 
تا آخر شب گذشته؛
دامنه فعالیت سامانه بارشی در جنوب شرق به ۱۴۰ ایستگاه رسید/۸۳ میلی متر باران در سیستان و بلوچستان سیل به راه انداخت
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز شدت و گستره مکانی فعالیت سامانه بارشی در استان گسترش یافت به طوری که تا شب از حدود ۱۴۰ نقطه بارندگی گزارش شد و بیشینه بارش ها به ۸۳ میلی متر رسید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
 
محسن حیدری در گفت وگو با خبرنگار زاهدنیوز، افزود: همانطور که انتظار می رفت روز گذشته فعالیت سامانه بارشی در استان به اوج خود رسید و حداقل ۱۴۰ نقطه استان را فرا گرفت که در نتیجه این فعالیت، برخی رودخانه های محلی و معابر شهرهای و روستاهای سطح استان دچار آبگرفتی شد.

وی ادامه داد: این سامانه هم به لحاظ پوشش مکانی و‌ هم به لحاظ شدت ریزشی، قوی ظاهر شد و ریزش های متوسط تا سنگین در پی داشت، به طوری که میزان بارش ها در ۳۰ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان به ۳۰ میلی متر و بیشتر از آن رسید.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: تاپایان شب گذشته، از ۱۷ ایستگاه بارش های ۴۰ میلی متر و بیشتر از آن گزارش شده که بارش های هفت ایستگاه ۵۰ میلی متر و بیش از آن بوده است.

وی ادامه داد: اگر چه وقوع این بارش ها منجر به سیلابی شدن برخی معابر و رودخانه های شهرستان های استان شد، اما با توجه به کسری بارش و وضعیت منابع آبی استان، بارندگی های کنونی تا حدودی به تقویت سفره های آب زیر زمینی و مخازن سدهای استان کمک می کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}