کد مطلب: 57570
 
در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان مطرح شد؛
تفکر بسیجی ضامن حفظ و اقتدار نظام اسلامی است/مسئولین برای سهمیه بندی بنزین، نگاه ویژه ای به سیستان و بلوچستان داشته باشند
امام جمعه زاهدان گفت: مردم سیستان و بلوچستان در فتنه روزهای گذشته با توجه به این که محرومیت بیشتر و شرایط ویژه ای دارند اما آرام و صبور بودند و مسئولین نیز باید جواب این صبر مردم استان را داده و نسبت به افزایش سهمیه سوخت خودروها نگاه ویژه ای داشته باشند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۷
 
به گزارش زاهدنیوز ؛ حجت الاسلام مصطفی محامی در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان با اتبریک هفته بسیج بیان داشت: فرهنگ و تفکر بسیجی با رهبری امام (ره) و مقام معظم رهبری و پیروی ملت بسیجی و انقلابی ضامن حفظ و اقتدار نظام اسلامی و موتور پیشران انقلاب اسلامی در عرصه های سیاست، اقتصاد، اجتماعی و سازندگی است و این فرهنگ و تفکر بسیجی همواره باید مورد توجه و توصیه قرار گیرد و ما ادامه دهنده این تفکر جهادی و مخلصانه باشیم و دیگران را نیز به آن توصیه کنیم.

امام جمعه زاهدان با اشاره به ویژگی های بسیج ادامه داد: خدامحوری و اخلاص در عمل مجاهدانه ، حفظ روحیه شهادت طلبی ، حضور با اراده و همت بلند و پیشرو در همه میدان های سخت از مهمترین ویژگی های بسیج به تعبیر حضرت امام(ره) است و امیدواریم توفیق آن را داشته باشیم تا این فرهنگ بسیج را چه در ایران اسلامی و چه در کشورهای اسلامی که نیازمند این تفکر بسیجی هستندحفظ کرده و گسترش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به فتنه دشمنان در روزهای گذشته در کشور گفت: در هفته ای که گذشت شاهد تدبیر و مدیریت هوشمندانه و موضع گیری خردمندانه رهبر معظم انقلاب بودیم که کشور را از فتنه نجات دادند و کسانی که می خواستند کشور را به آشوب کشانده و بهره سیاسی ببرند را ناکام گذاشتند.

حجت الاسلام محامی تصریح کرد: تصمیم افزایش قیمت بنزین برای کسانی که مصرف بنزین کمی دارند در جهت افزایش یارانه نقدی آنها قابل توجیه است اما از لحاظ کیفیت اجرا و زمان آن قابل تامل است و می بایست با کارشناسی بهتر و در زمان بهتری اجرا می شد.

وی افزود: این افزایش قیمت بنزین نباید موجب افزایش قیمت کالاها شده و به تبع آن فشار بیشتری به مردم وارد نشود که متاسفانه در مواردی شاهد این افزایش قیمت ها بودیم.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: از منظر سیاسی نیز متاسفانه برخی از مدعیان سیاستمداری بدون توجه به امنیت کشور می خواستند سوژه ای برای تسویه حساب های شخصی خود پیدا کرده و آب به آسیاب دشمن بریزند که خوشبختانه با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب جلوی آن گرفته شد.

وی با اشاره به توطئه دشمنان در این خصوص گفت: دشمن فتنه گر بعد از چندسال سرمایه گذاری و برنامه ریزی از این فرصت استفاده کرده و خواب هایی برای کشور ما دیده بودند و غافل از اینکه ایران، عراق و لبنان نیست چرا که ایران دارای رهبری حکیم و مردمی هوشمند است و مشاهده کردیم در این موضوع رهبر معظم انقلاب با روشن بینی ، نگاه بلند و از افق بالا تمامی تحولات را رصد کرده و به موقع و سریع واکنش نشان دادند.

حجت الاسلام محامی خاطرنشان کرد: مردم هوشیاری، دشمن شناسی و تبعیت از انقلاب و رهبری و دلسوزی از نظام را به خوبی نشان دادند و با اشرار مقابله کردندعلارغم اعتراضات فراوانی که به این طرح دارند اما می دانند این اعتراض باید از راه درست و مسیر درست باشد.

وی با اشاره به خواسته های مردم استان در افزایش سهمیه بنزین نیز بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان در فتنه روزهای گذشته با توجه به این که محرومیت بیشتر و شرایط ویژه ای دارند اما آرام و صبور بودند که این نشان دهنده هوشیاری و دلدادگی مردم این خطه از کشور به نظام اسلامی و رهبری است و مسئولین نیز باید جواب این صبر مردم استان را داده و نسبت به افزایش سهمیه سوخت خودروها نگاه ویژه ای داشته باشند.

وی درپایان خاطرنشان کرد: با اشاره به شروع فصل سرما و نبود گاز شهری در تمامی مناطق استان و شهر زاهدان، باید مسئولین تلاش بیشتری درجهت توزیع بهتر نفت و سیلندر گاز برای مردم داشته باشند چرا که این صف های طولانی شایسته این مردم صبور و مهربان و مرزدار نیست.
سردار امان اله گشتاسبی نیز در جمع نمازگزاران زاهدانی با گرامیداشت هفته بسیج، بیان کرد: این هفته را به همه عزیزانی که از ابتدای انقلاب اسلامی ایران تا امروز پای این نظام مقدس و مولا و مقتدایشان ماندند تا امروز به کوری چشم دشمنان 40 سالگی انقلاب را جشن بگیریم تبریک می گویم.

وی افزود: همه ملت ما بسیجی هستند چراکه تفکر بسیج در این جامعه اسلامی فراگیر است و امروز به برکت حضور تمامی اقشار مردم توانسته ایم در برابر دنیای استکبار مقاومت کنیم.فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با اشاره به برنامه های خاص هفته بسیج در استان، گفت: در جای جای این استان پهناور بسیجیان و مسئولین دست به دست هم داده اند تا برنامه های این هفته را اجرا کنند، در این مدت بیش از 139 عنوان برنامه با هزار و 691 برنامه در سراسر استان و 20 موضوع مهم در حال انجام شدن است.

وی ادامه داد: تکریم از تفکر بسیج و گسترش آن در جامعه رمز موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در این 40 سال بوده و خواهد بود.

گشتاسبی با تاکید بر اینکه فرمان تشکیل بسیج از سوی رهبر کبیر انقلاب برای در امان بودن این کشور از همه تهدیدات بود، اذعان کرد: رحمت خدا بر امام راحل و بسیجیانی که رفتند تا این نظام پایدار بماند و امنیت، استقلال و آزادی ایران اسلامی خدشه دار نشود، درود بر بسیجیانی که در 8سال دفاع مقدس چنان صحنه هایی را رقم بزنند.

وی خاطرنشان کرد: در کجای تاریخ همچون بسیجیان ما در دفاع مقدس وجود داشته اند که در شب عملیات ها از هم برای شهادت سبقت میگرفتند تا اسلام و فرامین امام راحل زنده بماند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان با تاکید بر اینکه همه ما از مسئول و غیر مسئول مکلف هستیم تا تلاش کنیم حاکمیت بسیج، روحیه انقلابی و جهادی در این نظام پایدار بماند، تصریح کرد: در شورش های اخیر همین بسیجیان به فریاد انقلاب رسیده و قائله اشرار را جمع کردند، بسیج یعنی همه آن کسانی که دلشان برای نظام، رهبری، شهدا و ارزشهای انقلاب می سوزد در دایره بزرگ بسیج جای دارند.

وی افزود: امروز ما باید افتخار کنیم و تلاش کنیم تا فرهنگ بسیجی بر این کشور حاکم شود چرا که دشمنان در کمین ما هستند هرجا غفلت کنیم و مسئولین ما روحیه و تفکر بسیجی را کنار گذاشتند به مسکل خوردیم چرا که بسیج حلال مشکلات است.

گشتاسبی با تقدیر از مردم ولایت مدار و با بصیرت سیستان و بلوچستان، بیان کرد: این مردم ولایی و انقلابی همواره همگرا و همسو با نظام و رهبری پیش رفته اند و در این چند روز با لبیک به فرمان مولا و مقتدای خود حماسه آفریدند، ما باید شکر گذار باشیم ما باید شاکر مولا، ولی و رهبری باشیم در این روزها مولا و مقتدا فرمان داد و بسیجیان آمدند و امنیت را حاکم کردند.

وی تصریح کرد: امروز مسئولین ما باید بدانند خدمت به مردم و تبعیت از ولی امر مسلمین جهان رمز موفقیت ما در همه صحنه هاست و به یاری خدا آن کسی که پایدار خواهد بود همین انقلاب مقدس و دلسوزان آن هستند و آن که در دنیا و آخرت خار و ذلیل خواهد بود آمریکا و دنیای استکبار خواهد بود.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}