کد مطلب: 59894
 
معاون امور بازرسی سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
رفع عطش بازار با افزایش حجم ورودی مرغ از سایر استان ها/دلالان و سودجویان عامل سیر صعودی قیمتها
محمد قاسمی گفت: ورود مرغ منجمد، کشتار روز و زنده به استان انجام می شود اما هنوز کمبود در بازار قابل مشاهده است اما طی چند روز آینده با افزایش حجم ورودی، مشکل رفع می شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۲
 
محمد قاسمی معاون امور بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهد نیوز، بیان کرد: تامین مرغ در استان بر عهده جهاد کشاورزی گذاشته شده ، اما هنوز کمبود آن مشهود است برای رفع این مشکل ورودی از سایر استان ها و شهرستان بیرجند داریم و طی چند روزاخیر بین 70 تا 80 تن مرغ وارد استان شده که حدود 30 تن در زاهدان توزیع خواهد شد تا عطش بازار را کمتر کند.

وی افزود: ورود مرغ منجمد، کشتار روز و زنده به استان انجام می شود اما هنوز کمبود در بازار قابل مشاهده است اما طی چند روز آینده با افزایش حجم ورودی، مشکل رفع می شود.

وی خاطرنشان کرد: قیمت مرغ کشتار روزی که در کشتارگاه های استان تامین می شود 24هزار و 900 تومان است اما قیمت مرغ ورودی از بیرجند با توجه به قیمت فروشنده و هزینه حمل و نقل، کیلویی 28 هزار تومان عرضه می شود.

قاسمی تاکید کرد: مرغ زنده با توجه به ممنوعیت ورود از سایر استانها، توسط دلالان از مبادی غیر قانونی وارد می شود، مرغداران سایر استان ها از این کمبود در سیستان و بلوچستان سو استفاده کرده و با قیمت بالاتری این محصول را عرضه و در نهایت با قیمت 38 هزار تومان در زاهدان به فروش می رسد.

معاون امور بازرسی صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ادامه داد: عرضه مرغ نباید به صورت زنده انجام شود و مرغدار باید مستقیم تحویل کشتارگاه داده و  به صورت کشتار روز در بازار عرضه شود اما فرهنگ استان ما مصرف به صورت زنده است و این موضوع سبب شده مصرف آن در شهرستان ها افزایش یابد و مرغداری های سایر استان ها از این موضوع سو استفاده کرده و مرغ را به واسطه ها با قیمت بالا می فروشند.

وی اذعان کرد: دادستانی دستور توقیف توزیع مرغ زنده را داده و مرغ های توقیفی به کشتارگاه رفته و پس از آن با قیمت مصرف کننده 24 هزار و 900 وارد بازار می شود، قیمت مرغ منجمد که از طریق پشتیبانی عرضه می شود 19 هزار و 800 است مرغ کشتار روزی که منجمد و سپس عرضه می کنند تنظیم بازار نیست و با قیمت ازاد توزیع می شود.

قاسمی گفت:  عوامل واردکننده مرغ روزانه اطلاع رسانی شده و بازرسان بر قیمت ها نظارت می کنند اگر مردم با قیمت هایی که جز قیمت های اعلامی روبرو شدند به اداره صمت اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}