کد مطلب: 57265
 
امام جمعه موقت زاهدان:
دشمن جرات تجاوز به خاک جمهوری اسلامی ایران را ندارد/ سرنگونی پهپاد جاسوسی آرامش را از آمریکایی ها گرفت
امام جمعه موقت زاهدان گفت: در حال حاضر هیچ کشوری جرات حمله و تجاوز به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را ندارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳
 
به گزارش زاهدنیوز،حجت السلام احمد راهداری در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان، با بیان اینکه سرنگونی پهپاد جاسوسی آرامش را از آمریکایی ها گرفت، افزود: امروزه، هیچ کشوری جرات حمله و تجاوز به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

وی اظهار کرد: پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک آمریکا در ساعت حدود یک بامداد پنجشنبه گذشته، از یکی از پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در جنوب خلیج فارس به هوا برخاسته و بر خلاف قوانین هوانوردی، کلیه تجهیزات مربوط به معرفی خود را خاموش و در نهایت پنهان‌کاری، از تنگه هرمز به سمت چابهار ادامه مسیر می‌دهد.

امام جمعه موقت زاهدان افزود: این پهپاد که یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای جاسوسی جهان محسوب می‌شود، بر اساس اطلاعات به دست آمده بیش از ۲۰۰ میلیون دلار میلیون دلار قیمت دارد، بعد از چهار ساعت فیلم برداری از ایران در چنگال مقتدرانه نیروهای پدافند هوایی در تنگه هرمز گیر افتاده و در نهایت توسط سامانه سه خرداد ساخت متخصصان جمهوری اسلامی ایران ساقط شد.

حجت الاسلام راهداری با بیان اینکه باید دولتمردان به ویژه سیاست خارجی کشور در حوزه کاری خود دقیق عمل کند، افزود: امروز، برگ برنده در دست جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب گفت: سخنان رهبر معظم انقلاب در این دیدار نشانگر الگوی موفق حکومت داری و نمایش اقتدار ملی است که باید سیاست خارجی کشور در گام دوم انقلاب دارای چنین ویژگی باشد.

وی ادامه داد: سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن نمایش ابر قدرت بودن ایران در سطح بین الملل بود چرا که رهبر معظم انقلاب در این دیدار به نخست وزیر ژاپن فهماند که مورد تمسخر آمریکا قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: دانشمندان و صاحبان قلم ژاپن اگر تاکنون درباره ایران و رهبر معظم انقلاب تحقیق و مطالعه نکرده باشند پس از این دیدار به این حوزه ورود خواهند کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
 
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}