کد مطلب: 55942
 
روستای تمندان خاش؛ بهشتی گمشده در دامنه قله تفتان
مسئول انجمن حافظان سبز تفتان شهرستان خاش گفت: روستای تمندان واقع در حاشیه تنها آتشفشان نیمه فعال تفتان با داشتن جاذبه های تاریخی و گردشگری بکر و زیبا مکانی دلنشین و مناسب برای عاشقان طبیعت و گردشگران است که به دلیل مناظر زیبا و منحصر به فرد و آب و هوایی خوش به بهشت سیستان و بلوچستان شهرت دارد که با توجه به ظرفیت بالا در بخش‌های مختلف به توجه جدی مسئولان نیاز دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
 

به گزارش زاهدنیوز به نقل از   مرتضی تمندانی در گفت و گو با خبرنگارتفتان ما اظهار کرد: همایش پاکسازی طبیعت در  روستای گردشگری تمندان با شعار روستای پاک وعاری از هر نوع  زباله در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست برگزار شد.

وی بر لزوم آموزش همگانی حفاظت از محیط زیست تاکید کرد و افزود: این انجمن در راستای فرهنگ سازی در بین دانش آموزان ونو نهالان طرح دانش آموز همیار محیط زیست را در این روستا اجرایی نموده ودر این راستا بیش از ۳۰نفر از دانش اموزان در این همایش پاکسازی حضور داشتند.
 
* باید خانواده ها به فرزندان خود بیاموزند که زباله در محیط زیست نریزند
رئیس شورای اسلامی روستای دو رودی تمندان نیز در گفتگو با خبرنگار تفتان ما گفت: این همایش باهدف زیباسازی و نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از محیط زیست برگزار شد.
 
 
خالد کردی افزود: محیط زیست میراث ارزشمندی است که بردوش بشر گذاشته شده و صیانت از آن نیز وظیفه همگانی است.
 
وی تصریح کرد: این روستا با داشتن جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای زیبا همیشه پذیرای گردشگران زیادی است که سهل انگاری گردشگران در رها سازی زباله ها در طبیعت جلوه زشت ونازیبایی به این روستا داده است.
 
 
کردی ادامه داد: استفاده از طبیعت و زیبایی های ان حق همه بوده و امانتی است که از گذشتگان تحویل گرفته ایم و باید به آیندگان بسپاریم تا آنان نیز از این نعمت برخوردار شوند.
 
 
رئیس شورای اسلامی روستای دو رودی تمندان با بیان اینکه محیط زیست نعمت همگانی است و حفظ آن نیز نیازمند مشارکت واحساس مسولیت همگانی است، اظهار کرد: رسانه ها به عنوان یکی از ابزار های اموزش در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست نقش مهمی در اشاعه این موضوع دارند.
گفتنی است روستای تمندان در دامنه جنوبی تفتان ودر فاصله ۴۷ کیلومتری شهرستان خاش قرار دارد.
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark
 
{DOC_FEEDBACK_FORM}